10 rád ako otehotnieť!

10 rád ako otehotnieť! Odborníci radia ako efektívne otehotnieť, a to bez zdĺhavého čakania

Porozprávala si sa s partnerom, prestala si brať antikoncepciu a si pripravená otehotnieť. Tento mesiac začnete a o 9 mesiacov očakávaš prírastok do rodiny. Premýšľaš ako otehotnieť čo najjednoduchšie a najrýchlejšie, avšak skôr ideš „na istotu“.

 

Netreba dodávať, že to nie je vždy tak. Niektoré páry to stihnú už v prvý mesiac, ale pre mnohé páry to trvá oveľa dlhšie. To nutne neznamená, že s tebou nie je niečo v poriadku. Pravdou je, že nie je tak ľahké otehotnieť, ako ste si mysleli, že to je. Pre mladý pár na vrchole svojej plodnosti, bez základných problémov s plodnosťou je šanca na počatie okolo 25 percent za cyklus. To znamená, že dokonca aj keď ste úplne zdraví a robíte všetko správne, nikdy nebudete mať lepšie šance ako jeden zo štyroch.

Je dôležité, aby ste si to obaja plne uvedomovali, pretože nemáte úplnú kontrolu nad tým, ako dlho trvá, než otehotniete. Avšak existuje niekoľko vecí, nad ktorými kontrolu máte, čo môže pomôcť zvýšiť pravdepodobnosť a rýchlosť otehotnenia.Takže sa uisti, že venuješ dostatok času príprave ako otehotnieť a oplodnenie nenecháš na náhodu. Tu je niekoľko užitočných rád, ako maximalizovať svoje šance a ako otehotnieť vtedy, kedy si to sama naplánuješ!

 

Tu je 10 tipov, ktoré odborníci chcú, aby si poznala a dodržiavala:

 

Sex(y) tipy na maximalizáciu pravdepodobnosti ako otehotnieť

 

Predstavujem ti dobré tipy, ktoré ti bez námahy pomôžu k vytúženému bábätku. Určite nemusíš všetko na 100% dodržiavať, ale prečo prírode trošku nedopomôcť?

 

Čomu sa pri snahe otehotnieť vyvarovať

 

 • Ak je možné, nepoužívaj lubrikačný gél aj keď sa ti zdá, že je to pohodlnejšie. Niektoré gély nie sú vhodné pre spermie a mohli by spôsobiť, že sperma zomrie predtým, ako dosiahne vajíčko. Niektorí ľudia si môžu myslieť, že lubrikant môže pomôcť spermii pohybovať sa rýchlejšie, ale pravdou je, že to skôr môže brániť vášmu tehotenskému úsiliu. Mnohé prísady môžu zmeniť pH v vagíne a znížiť mobilitu spermií.
 • Nerob nič, aby si si aktívne zvýšila telesnú teplotu po sexe. Napríklad namáhavé cvičenie alebo horúci kúpeľ. Spermie strácajú motilitu a životaschopnosť, čím vyššia je teplota prostredia, v ktorom sa nachádzajú.
 • Vyvarujte sa s partnerom príliš obtiahnutého spodného prádla. Pretože niektoré problémy s plodnosťou u mužov vyplývajú zo stavu, keď je teplota v semenníkoch príliš horúca, čo ovplyvňuje produkciu spermií. Neexistuje však žiadny reálny dôkaz, že je to pravda. Avšak, ak po bábätku už dlhšie túžite a radi sa akýmkoľvek spôsobom pričiníte o vyššiu pravdepodobnosť ako otehotnieť, skúste si zmeniť prádlo za niečo vzdušnejšie.

 

 

INTENZÍVNA PODPORA PLODNOSTI PRE PÁRY NA 3 MESIACE

3 mesacna kura plodnost

komplexné riešenie pre páriky, ktoré sa snažia otehotnieť 

–  3 balenie vitamínov pre ženy FertilCare s kyselinou listovou

– 3 balenie vitamínov pre mužov FertilMan s L-taurínom

–  ovulačné testy pre zisťovanie plodných dní

– lubrikačný gél na podporu počatia

výhodné balenie 91,88 € (v akcii za 86,20 €)

Ísť na stránku výrobcu

 

 

BABYSTART FERTILSAFE PLUS LUBRIKAČNÝ GÉL

lubrikacny gel fertilsaf

 

– 1x tuba s obsahom 75 ml

– 2x predvyplnené aplikátory 5 ml

– 2x opakovane použiteľné aplikátory

– je vyrobený vo Veľkej Británii

– má vyvážené pH a neobsahuje parabény

– celé balenie len za 20,99 €

Ísť na stránku výrobcu

 

 

CONCEIVE PLUS  LUBRIKAČNÝ GÉL

conceive lubrikacny gel

 

– špeciálne vyvinutý gél s vápnikom, horčíkom a vyváženým p H

– vyvinutý tak, aby udržiaval tekutiny potrebné k oplodneniu

– ako jediný gél na trhu obsahuje ióny vápnika (Ca) a horčíka (Mg)

– vedecky testovaný v laboratóriách spoločnosti Sasmar v Európe, USA a Austrálii 

– bezpečný pre ľudské spermie a vývoj embrya

– najvýhodnejšia voľba len za 17,99 €

 

Ísť na stránku výrobcu

 

 

Ten správny čas

 • Pár mesiacov pred tým, ako sa reálne budete snažiť otehotnieť, vysaď antikoncepciu. Aj keď by mala antikoncepcia prestať pôsobiť hneď ako ju vysadíš, reálne sa hladina hormónov ustáli až o niekoľko cyklov. Samozrejme, niektorým ženám sa stane „nehoda“ aj keď antikoncepciu kombinujú len s antibiotikami, niektoré páry však potrebujú hladinu hormónov kompletne v norme, a tak sa im snaha otehotnieť môže predĺžiť o niekoľko mesiacov
 • Ak sa naozaj snažíte otehotnieť a zaujímaš sa o to, ako otehotnieť čo v najkratšom čase, určite si počítaj svoje plodné dni. Je totiž úplne jedno ako často máš s partnerom sex. Ak vynecháš svoje plodné dni, tvoja snaha bude zbytočná. Je veľmi dôležité vedieť, kedy ovuluješ. Väčšina lekárov dnes odporúča používať súpravy s prediktormi ovulácie na presnejšie meranie ovulácie. Hoci stále môžeš používať mapovanie bazálnej teploty tela táto nová metóda ťa vopred upozorní, že sa tvoje vajíčko chystá uvoľniť, aby ste sa s partnerom mohli zodpovedajúcim spôsobom pripraviť. Pre približný výpočet ovulačných dní si stačí odčítať 14 dní od dĺžky tvojho cyklu. (To je však v prípade nepravidelnej menštruácie často priam nemožné presne určiť).
 • Ako otehotnieť na najlepšom mieste a v najlepšom čase? Po sexe by si si mala ešte chvíľku poležať na chrbte. Pretože vagina prirodzene klesá smerom nadol, teda ak zostaneš ležať na chrbte, táto poloha uľahčuje cestu spermiám smerom ku vajíčku. Mala by si udržať aj nohy vo vyššej polohe ako je trup? Nemôže to ublížiť, ale pravdepodobne to nepomôže nič viac, než len ležanie.
  Aj keď sa hovorí, že počet spermií je najvyšší v ranných hodinách, pravdou je, že neexistuje optimálny denný čas na sex. Najdôležitejšie je, aby si mala čas poležať si pár minút po sexe na chrbte.

 

 

RAIING IFERTRACKER – OVULAČNÝ MONITOR

ovulacny monitor

– spoľahlivý a moderný monitor ti poskytne komplexné informácie

– upozorní ťa na prichádzajúcu ovuláciu

– bazálnu teplotu meria cez noc a vyhodnocuje ju automaticky

– údaje sú posielané do tvojho tabletu alebo telefónu

– informácie o ovulácií a celom cykle máš kedykoľvek  k dispozícii

– nemusíš vstávať vždy v rovnakú hodinu, aby ste si hneď za rána teplotu zmerala

– pôvodná cena 162,99 €, akciová cena za 116,90 €

 

Ísť na stránku výrobcu

 

 

KONTROLA PLODNÝCH DNÍ ŽENY (sada zostavená z troch produktov)

kontrola plodnych dni

 

– ovulačný tester pre opakované použitie FertilControl Light 

– lubrikačný gél na podporu počatia Conceive Plus

– najlepšie hneď ráno otestuj ovuláciu pomocou ovulačného testeru

– pomocou tehotenských hCG testov z moču zistíš, či si tehotná

– tester FertilControl light funguje na báze mikroskopu (zisťuje plodné dni zo slín)

– akciová cena 38,99 € inak cena 40,29€

 

Ísť na stránku výrobcu

 

 

FERTILCONTROL EASY – OVULAČNÝ MIKROSKOP

ovulacny mikroskop

– ovulačný mikroskop určí zo slín dobu ovulácie

– funguje s presnosťou s presnosťou 98%

– možnosť testovania plodných dní každý deň

– je malý, spoľahlivý a diskrétny

– jednoducho sa používa a testuje aj medziobdobia, nielen plodné dni

– skvelá cena len za 17,90

 

Ísť na stránku výrobcu

 

 

Opakovanie a trpezlivosť bábätká prináša

 

 • Čím častejšie máte s partnerom sex, tým sa pravdepodobnosť zvyšuje. Ak sa pýtaš, ako otehotnieť s čo najväčšou pravdepodobnosťou, majte sex každý deň už od 10. dňa od začatia tvojho cyklu.
 • Spermie sa v tvojej maternici a vajíčkovodoch môžu držať dva až tri dni, ale tvoje vajíčko „žije“ len 12 až 24 hodín po jeho uvoľnení. Takže sex už pred ovuláciou zvyšuje šance, že tam už budú spermie, a teda aj pomalšie a menej výkonné spermie sa jednoduchšie dostanú ku vajíčku.
 • Čím skôr zistíš, že si tehotná, tým skôr navštív svojho lekára, aby začal prenatálnu starostlivosť a ubezpečil sa, že tvoje stravovanie, pitie a iné návyky sú čo najzdravšie. Hoci niektoré z dnešných tehotenských testov v domácnosti umožňujú začať testovať veľmi skoro (kedykoľvek 10 dní po ovulácii), už pri prvých náznakoch sa choďte poradiť s odborníkom.
  Pri príliš skorom testovaní je pravdepodobné, že prinesie to, čo odborníci nazývajú „falošne negatívnym“ výsledkom – keď testy hovoria, že nie si tehotná, ale v skutočnosti si. Čo sa deje, je, že tvoje telo nevytvára dosť hormónov, vďaka ktorým by test zistil, že si tehotná. Čakanie a opätovné testovanie niekoľkých dní po prvom negatívnom teste ti tvoju hypotézu s určitosťou potvrdí alebo vyvráti.
 • Ak je test negatívny… Nevyšlo to tento mesiac? Nevadí. S najväčšou pravdepodobnosťou ste nesprávne vypočítali tvoje najplodnejšie dni, takže spermia tvojho partnera nikdy nemala šancu oplodniť tvoje vajíčko. Skús sa poradiť s lekárom, prípadne si pomôcť prípravkami na podporu plodnosti. Téma „ako otehotnieť“ je hotová veda. Nebuď na seba príliš prísna a skúšaj ďalej!

 

 

INTENZÍVNA PODPORA PLODNOSTI PRE PÁRY NA 3 MESIACE

3 mesacna kura plodnost

komplexné riešenie pre páriky, ktoré sa snažia otehotnieť 

–  3 balenie vitamínov pre ženy FertilCare s kyselinou listovou

– 3 balenie vitamínov pre mužov FertilMan s L-taurínom

–  ovulačné testy pre zisťovanie plodných dní

– lubrikačný gél na podporu počatia

výhodné balenie 91,88 € (v akcii za 86,20 €)

Ísť na stránku výrobcu

 

 

Ako dlho zvyčajne trvá, kým žena otehotnie?

 

Ak si zisťuješ, ako rýchlo môžeš otehotnieť, mala by si vedieť, že to nemusí výsť na „prvý pokus“. Väčšinou, zdravý pár s častým nechráneným sexom otehotnie do jedného roka. Štúdia Mayo Clinic ukázala, že po uplynutí jedného mesiaca bolo takýmto spôsobom 38% „párikov“ tehotných. Po troch mesiacoch sa pravdepodobnosť otehotnenia zvýšila takmer o 70% a po šiestich mesiacoch na 81%. Pravdepodobnosť po 1 roku je až 92%.

 

Takže pre tých z nás do veku tridsiatky alebo mladšie je úplne obvyklé otehotnieť do doby jedného roka od začatia „snaženia sa“. Dôvodom dlhšieho obdobia je hlavne to, že technicky máme šancu na oplodnenie len veľmi krátku dobu raz do mesiace. Takže šťastie zohráva veľkú úlohu v tom, ako dlho bude tento proces trvať. Jasné, že je to občas frustrujúce, pretože oplodnieť nemusíš okamžite, aj keď si cyklus ovulácie dôsledne monitoruješ.

 

Ako otehotnieť po 35 roku?

 

Ak máš viac ako 35 rokov a ani po 6 mesiacoch skúšania sa ti nedarí otehotnieť, môžeš ušetriť čas a svoje psychické zdravie a navštíviť svojho lekára. Ak si zdravá, najskôr ti len poradí, aby si ďalej skúšala, prípadne ti odporučí produkty na zvýšenie plodnosti či zvýšenie libida.

 

Ako zosúladiť snahu otehotnieť s ovulačným cyklom?

 

Ženy sú plodné len niekoľko dní každý mesiac, takže sa oplatí vedieť, že máte sex v správny čas, určite zlepší vaše šance.

 

Existuje len šesť dní v mesiaci, kedy je možné, aby sex spôsobil tehotenstvo: päť dní vedúcich k ovulácii a deň samotnej ovulácie. Môžete mať sex každý deň alebo každý druhý deň v plodnom okne. Pravdepodobnosť tehotenstva je v podstate rovnaká. Otázka ako otehotnieť čo by mala byť smerodajnou, ale určite sa nenúťte do niečoho, čo vám nie je príjemné.

 

Ak chcete ešte viac skomplikovať otázku ako otehotnieť, len 30 percent žien má plodné okienko, ktoré je v časovom rámci špecifikovanom klinickými smernicami – to znamená medzi dňami 10 a 17 cyklu. Niektoré ženy začínajú svoje plodné okno skôr a iné začnú neskôr. A čo viac, úrodné okno sa môže meniť pre jednu ženu od mesiaca po mesiac.

 

Ak používaš hormonálnu metódu antikoncepcie, môže to stáť za to predčasne ju ukončiť a radšej používať alternatívnu formu ochrany, kým nebudete pripravení začať s plánom ako otehotnieť. Dôvodom je, že keď užívate hormonálnu antikoncepciu, ako je napríklad tabletka, nemáš skutočný menštruačný cyklus. Pri niektorých formách hormonálnej antikoncepcie stále krvácaš, ale ostatné fázy cyklu nefungujú tak ako majú. Syntetické hormóny potláčajú tvoj prirodzený cyklus.

 

Keďže je veľmi dôležité, aby si sa naučila sledovať prirodzený cyklus, aby ste zvýšili svoje šance na rýchle počatie, včasné vysadenie antikoncepcie ti dá určitý čas na to, aby si sa znova oboznámila s cyklom a naučila sa ho sledovať.

 

Ďalším dôvodom na zastavenie antikoncepcie je, že po ukončení brania hormonálnej antikoncepcie môže trvať určitý čas, kým sa tvoj cyklus vráti do normálu. Pravdepodobnejšie máš oneskorenú ovuláciu a krátke luteálne fázy v prvých niekoľkých cykloch po ukončení užívania piluliek, čo všetko komplikuje spôsob ako otehotnieť.

 

 

RAIING IFERTRACKER – OVULAČNÝ MONITOR

ovulacny monitor

– spoľahlivý a moderný monitor ti poskytne komplexné informácie

– upozorní ťa na prichádzajúcu ovuláciu

– bazálnu teplotu meria cez noc a vyhodnocuje ju automaticky

– údaje sú posielané do tvojho tabletu alebo telefónu

– informácie o ovulácií a celom cykle máš kedykoľvek  k dispozícii

– nemusíš vstávať vždy v rovnakú hodinu, aby ste si hneď za rána teplotu zmerala

– pôvodná cena 162,99 €, akciová cena za 116,90 €

 

Ísť na stránku výrobcu

 

 

KONTROLA PLODNÝCH DNÍ ŽENY (sada zostavená z troch produktov)

kontrola plodnych dni

 

– ovulačný tester pre opakované použitie FertilControl Light 

– lubrikačný gél na podporu počatia Conceive Plus

– najlepšie hneď ráno otestuj ovuláciu pomocou ovulačného testeru

– pomocou tehotenských hCG testov z moču zistíš, či si tehotná

– tester FertilControl light funguje na báze mikroskopu (zisťuje plodné dni zo slín)

– akciová cena 38,99 € inak cena 40,29€

 

Ísť na stránku výrobcu

 

 

FERTILCONTROL EASY – OVULAČNÝ MIKROSKOP

ovulacny mikroskop

– ovulačný mikroskop určí zo slín dobu ovulácie

– funguje s presnosťou s presnosťou 98%

– možnosť testovania plodných dní každý deň

– je malý, spoľahlivý a diskrétny

– jednoducho sa používa a testuje aj medziobdobia, nielen plodné dni

– skvelá cena len za 17,90

 

Ísť na stránku výrobcu

 

Ako prirodzene zvýšiť počet spermií tvojho partnera

 

Nízky počet spermií bol často spojený s faktormi, ako je nedostatok zinku alebo nedostatok vitamínov. Takže urobiť nejaké výživové zmeny môže byť skvelým spôsobom, ako podporiť tvorbu spermií.

 

Kama Sutra nezaručuje tehotenstvo, ale ak hľadáš aj nekonvenčné spôsoby ako otehotnieť, môžeš sa nechať inšpirovať! V knihe nájdeš mnoho pozícií, ktoré dopomáhajú k tomu, aby sa spermie rýchlejšie a jednoduchšie dostali ku vajíčku. To pomáha pri nižšom počte spermií alebo ich krátkej životaschopnosti.

 

Nepotrebujem ti snáď ani povedať, že cigarety obsahujú neskutočné množstvo škodlivých chemikálií, ktoré môžu ovplyvňovať teba a aj plodnosť tvojho partnera. Hneď ako prestanete fajčiť sa ti zlepšuje pravdepodobnosť otehotnenia a zlepšuje sa aj celkový stav tvojho zdravia.  To je pre tehotenstvo a donosenie zdravého dieťaťa nenahraditeľné. Muži fajčiari, ktorých spermie nie sú dostatočne rýchle alebo odolné by mali tento zlozvyk okamžite nechať. Muži by si taktiež mali dávať pozor na sóju, keďže tá obsahuje fytoestrogény, ktoré vo veľkom množstve spôsobujú u mužov stratu plodnosti.

 

CONCEIVE PLUS MEN’S FERTILITY SUPPORT – PLODNOSŤ MUŽA 60 CPS.

 

conceive man

– špeciálna kombinácia vitamínov, minerálov a antioxidantov

– pôsobia na lepšiu kvalitu a kvantitu spermií

– zvyšujú sexuálne libido muža

– celkovo podporujú reprodukčné orgány a zdravie muža

– zinok, selén, vitamíny B2, B6, A,E

– zmes L-arginínu a L-karnitínu zvyšuje sexuálnu výkonnosť 

– 60 kapsúl vhodných aj pre vegetariánov len za 25,40 €

 

Ísť na stránku výrobcu

 

 

ADIEL FERTILONA A FERTILON FORTE PLUS

podpora plodnosti pre par

 

– vyvážená kombinácia vitamínov, minerálov a aminokyselín

– vitamíny pre ženy podporujú pravidelnú ovuláciu, zvyšujú libido

– vitamíny pre mužov prispievajú ku kvalite spermií

– darček ZADARMO: Adiel bazálny teplomer na meranie plodných dní

– vitamíny vhodné pre vegánov a vegetariánov

– pôvodná cena za 39,98 € a akciová cena len za 29,99 €

Ísť na stránku výrobcu

 

 

Kedy vyhľadať lekársku pomoc

 

Ak vaša snaha trvá viac ako rok, navštívte svojho praktického lekára. Budú vás môcť odkázať na špecialistov, ktorí budú vykonávať celý rad testov plodnosti, aby zistili, či existuje základný zdravotný dôvod, prečo nemôžete otehotnieť.

 

Veľa šťastia! A oveľa viac rád o tom, ako otehotnieť, sa pozrite na našu sekciu plánovania tehotenstva.

 

3 thoughts to “10 rád ako otehotnieť! Odborníci radia ako efektívne otehotnieť, a to bez zdĺhavého čakania”

Pridaj komentár