arganovy olej na vlasy

Arganový olej – prečo prospieva viac ako ktorýkoľvek iný olej?

Arganový olej sa vyjadruje zo semien arganového stromu, ktorý pochádza z oblasti na juhozápade Maroka. Dlhodobá prax spočíva v odstránení hrubej šupky a mäsovej dužiny arganového ovocia a následnom praskaní orecha, aby sa vo vnútri získali jadrá bohaté na olej. Jadrá sa potom pomelú a lisujú, aby sa získal čistý, nefiltrovaný arganový olej, a potom sa dekantujú a prefiltrujú, aby sa získal ešte číry olej.

Je to pomerne cenovo dostupný olej, ktorý na svojej pokožke a vlasoch vyzerá, vonia a pôsobí luxusne, a to vďaka zlatému odtieňu, orechovej aróme a príjemne ľahkej textúre. Avšak nestrácaj čas a nevyhadzuj peniaze na kúpu „drogerkových olejčekov“, pretože na dosiahnutie účinkov potrebuješ poctivý 100% aragánový olej.

 

araganovy olej

Arganový olej od ADVANCE

  • bez konzervantov
  • neparfumovaný
  • lisovaný za studena
  • vysoký obsah aktívnych látok
  • 100% aragánový olej

Tu objednať

 

Pretože arganový olej je tak bohatý na prospešné živiny – napríklad vitamín E, mastné kyseliny, skvalén a antioxidanty – môže to urobiť zázraky pre tvoju pokožku a vlasy.

 

Odborníci vysvetľujú, čo je arganový olej, ako ho pridať do svojej rutiny krásy a čo hľadať v dobrom produkte? 

Ako maska na vlasy:

Arganový olej je úžasný vo vlasových maskách, najmä ak máš poškodené vlasy. Vitamín E v oleji pomáha vyhladzovať roztierané vlasové partie a utesňuje rozštiepené konce, zatiaľ čo omega mastné kyseliny pôsobia na posilnenie vlasov. Nechaj ho pôsobiť 15 až 30 minút ako masku- to je fantastický spôsob, ako ťažiť z výhod arganového oleja

 

Ako vlasový olej:

Vysoko kvalitné výrobky s obsahom oleja sú nevyhnutné na udržanie lesklých a zdravých vlasov, pretože vlasové oleje sú vyrobené tak, aby prenikali do prameňov tvojich vlasov, na rozdiel od séra, ktoré obyčajne zostáva na povrchu prameňov.

 

Ako stylingový produkt:

Arganový olej poskytuje prameňom vynikajúci lesk a má hlavné účinky proti krepateniu. V prípade kučeravých dievčat sa môže použiť na to, aby pomohli skutočne definovať kučery.

 

Ako ošetrenie pokožky hlavy:

Pretože arganový olej je bohatý na antioxidanty, môže to byť účinná liečba na hlave,môže pomôcť zmierniť zápal pokožky hlavy, ktorý vedie k lupinám, svrbeniu a iným problémom s pokožkou hlavy.

 

Bonusový tip:

Môžeš tiež použiť arganový olej na zvlhčenie tváre a tela. Je vynikajúci pre suché kutikuly alebo tvár, ktorej chýba prirodzený lest.

 

Ako si vybrať najlepší arganový olej pre tvoje vlasy

 

Pri nákupe arganového oleja si vyberaj jedine 100% čistý arganový olej. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti je najlepši, aby tento olej neobsahoval žiadne prímesy, pretože akékoľvek ďalšie pridané zložky môžu znížiť účinok.

Dobrý arganový olej má pekný jantárový odtieň, pôsobí hladko (nemal by byť drsný na dotyk) a ľahko sa vstrebáva. Môžeš dokonca zacítiť mierne orechovú vôňu, pretože niektoré procesy ťažby oleja zahŕňajú praženie arganových jadier.

 

araganovy olej

Arganový olej od ADVANCE – odporúčam 🙂

  • bez konzervantov
  • neparfumovaný
  • lisovaný za studena
  • vysoký obsah aktívnych látok
  • 100% aragánový olej

Tu objednať

 

Okrem toho pri výbere arganového oleja pre pokožku a vlasy navrhuje zvoliť taký, ktorý špecifikuje toto použitie, preto venujte pozornosť etikete. „Arganový olej na varenie prešiel procesom praženia alebo zahrievania, ktorý môže zničiť jeho mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri hydratácii.“

Arganový olej môže hydratovať vlasy a pokožku hlavy a chráni vaše vlasy pred každodenným poškodením. Znížením lámavosti a rozštiepeniu koncov a udržaním zdravej pokožky hlavy môže arganový olej pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov pre hustejšie a plnšie vlasy.

Pridaj komentár