koloidne striebro

Koloidné striebro – ako si vybrať správny produkt?

Čo je to koloidné striebro?

Koloidné striebro je komerčne predávaný produkt, ktorý nájdeš v lekárni alebo v niektorých kvalitných kozmetických produktoch. Prečo sa to volá koloidné striebro? Pretože vskutku obsahuje mikroskopické vločky z čistého striebra. Vločky sa zvyčajne suspendujú v demineralizovanej vode alebo inej tekutine.

Koloidné striebro je používané ako antibakteriálne činidlo alebo obväz rany. Niektorí ľudia tvrdia, že dokáže rýchlejšie liečiť nachladnutie, lepšie liečiť telo a dokonca!!! liečiť rakovinu alebo HIV.

Posilňuje koloidné striebro imunitný systém? Je skutočne bezpečné pre každodenné užívanie?

Je koloidné striebro bezpečné?

Koloidné striebro je populárny produkt na celom svete. Ale v roku 1999 (a ešte raz o 10 rokov neskôr) vydala Americká správa potravín a liečiv (FDA) tlačovú správu, v ktorej uviedla, že neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali jasný prínos pre koloidné striebro pre zdravie.

V súčasnosti prebiehajú klinické skúšky a výskumy týkajúce sa užívania koloidného striebra, ako aj používania „záporne nabitých nanočastíc striebra“. Je možné, že lekárska obec v určitom okamihu zmení svoj názor, avšak momentálne nie je nič 100% potvrdené ani vyvrátené.

Riziká a komplikácie koloidného striebra

Počas dlhodobého užívania sa koloidné striebro môže nahromadiť v tkanivách tela a dodá vašim slizniciam a pokožke šedivý vzhľad. Toto je príznak stavu nazývaného argýria. Samotná Argyria nie je nebezpečná a je označovaná ako „medicínsky benígna“. Pokiaľ sa však koloidné striebro používa lokálne a v malom množstve, nepredstavuje to žiadne veľké riziko vzniku argýrie.

Výhody koloidného striebra pre zdravie

Výrobcovia koloidného striebra vyhlasujú, že ich výrobky sú schopné zlepšovať imunitný systém a podporujú schopnosť samoliečby nášho tela. Koloidné striebro môže pomôcť pri hojení rán, zlepšovať defekty kože a pôsobiť ako prevencia alebo dokonca liečiť choroby, ako sú chrípka, zápal pľúc, opary, očné infekcie, rôzne druhy rakoviny a HIV.

Mnohé z týchto tvrdení boli podporené výskumami, v ktorých bolo potvrdené, že koloidné striebro vykazuje silné antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové a protizápalové účinky.

Pri krátkodobom využívaní poskytuje striebro veľmi zaujímavé zdravotné výhody. Pri lokálnom použití (napríklad na ľudskej pokožke) môže koloidné striebro stimulovať  hojenie rán a zabrániť infekcii.

Hojenie rán

Mnoho štúdií skúmalo použitie obväzov obsahujúcich striebro na kožných vredoch a iných kožných ranách. Väčšina z nich potvrdila, že častice striebra vykazujú antibakteriálne vlastnosti. Koloidné striebro pomáha pri liečení diabetických vredov, nekrotizujúcej fasciitídy (zničenie tkaniva priamo pod kožou) a iných vážnych poranení kože. Koloidné striebro je dôležitou zložkou kozmetických prípravkov určených na liečbu akné.

Zdravotné výhody z užívania koloidného striebra zahŕňajú:

antimikrobiálne vlastnosti

pomáhajú liečiť rany kože

možná liečba akné

pomoc pri liečbe zápalu spojiviek u novorodencov


Aké formy má a ako sa dávkuje koloidné striebro?

Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) odhaduje, že väčšina populácie je už vo svojomkaždodennom živote vystavená striebru. Avšak takýto “kontakt” nepredstavuje žiadne riziko.

Expozícia striebra – lokálna, orálna alebo environmentálna – by nemala prekročiť 5 mikrogramov na kilogram hmotnosti človeka.


Kde si kúpiť koloidné striebro?

Najbežnejšou formou koloidného striebra, ktorú si môžeš zakúpiť je tekutá tinktúra. Môžeš ho dostať ako prášok určený pre aplikáciu priamo na pokožku. Niektorí ľudia si dokonca doma vyrábajú vlastné koloidné striebro pomocou špeciálneho prístroja.


Čo hľadať?

Je dôležité pamätať na to, že doplnky výživy sa nemusia podrobovať výskumu alebo testovaniu bezpečnosti, tak ako je to u farmaceutických liekov. Kvalita sa preto môže medzi jednotlivými produktmi značne líšiť.

Ak sa rozhodneš kúpiť produkt z koloidného striebra, a to aj na krátkodobé použitie, vyber si také produkty, ktoré zreteľne označujú koncentráciu v dieloch na milión (parts per million- ppm) na etikete produktu. Optimálne by nemal prekročiť 30ppm.


Aké produkty obsahujúce koloidné striebro si vybrať?

koloidne striebro advance

Koloidné striebro ADVANCE

  • kozmetický prípravok pre očistu a regeneráciu pleti 
  • Koloidné striebro Ag100 hustota 20 ppm
koloidne striebro

ANNABIS Dvojbalenie ARTHROCANN

  • konopný gél na kĺby, šľachy svaly a chrbticu
  • Koloidné striebro Ag100 hustota 10 ppm
slipove vlozky s koloidnym striebrom

Dámske slipové vložky so striebrom INTOP 20 ks

  • konopný gél na kĺby, šľachy svaly a chrbticu
  • Koloidné striebro Ag100 hustota 10 ppm