zmenšenie pŕs

Na zmenšenie pŕs pod nôž alebo do fitka? Tieto rady ti môžu zmeniť život.

Hoci väčšina z nás túži po krásnom a plnom dekolte, sú aj ženy, ktorým nerobí až takú radosť. Či už sú to zdravotné komplikácie alebo problémy s obliekaním, veľké prsia sú pre niektoré z nás skôr na obtiaž ako pre radosť. Preto mnohé reálne premýšľajú, že pôjdu na zmenšenie pŕs.

 

Skvelá správa je, že sa to dá zmeniť, len musíš vedieť, ako na to. Pre zmenšenie pŕs nemusíš hneď vyhľadať plastického chirurga. Môžeš to zvládnuť aj vlastným pričinením. Tu je niekoľko rád, ktoré ti môžu pomôcť.

Aj cvičením môžeš dosiahnuť zmenšenie pŕs

 

zmensenie prs behom
Veľké prsia a šport? Jasné, ale nezabudni si kvalitnú športovú podprsenku 🙂

 

Aj keď väčšina cvikov je posilňujúca a prsia spevňuje, existuje niekoľko cvičení, ktoré ti pomôžu dosiahnuť tvoj cieľ. Na to, aby pôsobili tvoje prsia menšie sú dobré kardio cviky, teda cviky, ktoré rozhýbu celé telo.

 

Taktiež môžeš prsné svaly spevniť a prsia potom nie sú také ochabnuté, pôsobia kompaktne, pevnejšie a menšie. Dobré sú tiež cviky na chrbtové svalstvo. Ak nechceš, aby prsia veľmi vynikali, je lepšie robiť cvičenie, ktoré posilňuje a precvičuje celé telo, nielen určité partie. Celá postava je potom súmerná a pevnejšia.

 

 

Dávaj si pozor na to, čo ješ!

 

fytoestrogeny pozor pri zmenseni prs
Pozor na to, čo ješ. Možno máš v jedálničku pár obľúbených jedál obsahujúcich fytoestrogény

 

Tak ako mnohé ženy, ktoré chcú docieliť zväčšenie prsníkov siahajú po rôznych bylinkách a preparátoch z nich, ty by si si mala dávať pozor na to, aby si sa im vyhýbala. Niektoré rastliny a byliny obsahujú totiž fytoestrogény, teda látky, ktoré podporujú rast prsného tkaniva. A tomu sa chceš pravdepodobne vyhnúť, ak chceš dosiahnuť zmenšenie pŕs. Na aké bylinky by si si teda mala dávať pozor?

 

 • ženský ženšen – známy už viac ako 2000 rokov. Pomáha vyrovnávať hladinu hormónov v ženskom tele, pomáha pri menštruačných problémoch i s predmenštruačným syndrómom, pomáha prenášať živiny do prsného tkaniva, čo vedie k jeho zväčšeniu

 

 • senovka grécka – fenugreek – podporuje metabolizmus a pomáha tiež zvyšovať množstvo mlieka pri dojčení

 

 • damiana – poznali ju už starí Mayovia, pomáha pri bolestivej menštruácii, zlepšuje duševnú a fyzickú vitalitu a pomáha upravovať hormonálnu rovnováhu

 

 • wild yam – rastlina, ktorú používali i starí Aztékovia. Obsahuje množstvo fytoestrogénov, ktoré pôsobia na ženský hormonálny systém, potláča menštruačné kŕče i príznaky a nepríjemné prejavy v menopauze

 

 • serenoa plazivá – nielen že sa používa na liečbu zväčšenej prostaty, ale stimuluje aj rast prsného tkaniva

 

 • sója – izoflavonoidy, ktoré obsahuje sa priamo viažu na estrogénové receptory priamo v prsných tkanivách a spôsobujú nárast a spevnenie pŕs

 

 • fenikel – vďaka vysokému obsahu estrogénu sa tiež veľmi často využíva ne zväčšenie pŕs

 

Všetky tieto bylinky sú pomerne jednoducho dostupné, no ak sa chceš vyhnúť ich efektu, čo sa veľkosti pŕs týka, určite po nich radšej nesiahaj

 

Diéta ti pomôže k lepšej postave a zabezpečí aj zmenšenie pŕs

 

Prsia sú z väčšej časti tvorené tukom. Keď priberáš, tuk sa ukladá všade, vrátane tvojho hrudníka. Ak sa naopak pokúšaš schudnúť, počítaj s tým, že aj tvoje prsia sa budú postupne zbavovať tukových zásob. Nie každá žena to má s chudnutím jednoduché, to určite dobre vieš aj sama z vlastnej skúsenosti.

 

Podľa toho, aký máš typ postavy či ako máš nastavený metabolizmus  ťa kilá opúšťajú ľahšie či ťažšie. Ak máš typ postavy „hruška“, určite vieš, že sa ti tuk drží skôr v dolných partiách a okolo bokov. Preto aj pri chudnutí sa tuk viac udržiava tam a prsia a brucho idú „dolu“ ľahšie. Postava „jablko“ má zasa opačný problém. Tuk sa hromadí okolo hrudníka a pása a zmenšenie pŕs pri chudnutí nie je také viditeľné a rýchle.

 

menšie prsia po diete
Motiváciu schudnúť ti môže zvýšiť aj predstava pevnejšieho chrbta a menších pŕs

 

Čo sa týka diét, základným pravidlom by malo byť zdravé chudnutie. Nejde len o zmenšenie pŕs, ale hlavne o tvoje zdravie, preto zabudni na všetky hladovky, ktoré k ničomu efektívnemu nevedú. Staviť by si mala na zvýšený príjem proteínov, ktoré pomáhajú odbúravať tuk, a teda si poradia i s tým na prsiach.

 

Čo sa týka jedálnička, pozor si dávaj najmä na sladkosti, sacharidy, ale aj alkohol či mliečne výrobky, ktoré tvojmu chudnutiu určite neprospejú. Ak chceš zrýchliť metabolizmus a naštartovať spaľovanie tukov, pridávaj si do jedla zázvor či rôzne štipľavé ingrediencie, ktoré ti v tom pomôžu.

 

Keď zlyhá všetko ostatné, zver sa do rúk odborníkov

 

Ak sú pre teba tvoje prsia naozaj problémom, ktorý trápi tvoju psychiku a sebavedomie, ale trpíš aj zdravotnými komplikáciami,  môžeš sa rozhodnúť pre chirurgické zmenšenie pŕs. Niektoré ženy trpia veľkými prsiami hneď od puberty, u iných sa objavia neskôr, napríklad po deťoch a dojčení.

 

Pre každú ženu, ktorá má gigantické prsia predstavujú tieto skutočný problém, ktorý je potrebné riešiť. Redukčná mammaplastika je chirurgický zákrok, počas ktorého sa zmenšuje objem tkaniva z prsníka, vrátane prsnej žľazy a tuku z prsníka.

 

Na čo sa treba pripraviť?

 

Pred operáciou ťa čakajú klasické predoperačné vyšetrenia, ale i sonografia a mamografia prsníkov. Celý zákrok sa najčastejšie vykonáva v celkovej anestézii. Ak je korekcia menšia, môžeš byť pri vedomí a bude ti podaná len lokálna anestézia. Na operáciu si môžeš matne spomínať, ale väčšina žien si z  operácie väčšinou nič nepamätá.

 

Po zákroku zostaneš v nemocnici ešte do druhého dňa a po preväze budeš prepustená do domácej starotlivosti. Môžeš fungovať normálne, pokiaľ ti to dovolia bolesti, ktoré väčšinou pretrvávajú niekoľko dní po zákroku.

 

Dajú sa však zvládnuť pomocou bežných liekov proti bolesti. Počas rekonvalescencie by si mala väčšinou oddychovať a vyhýbať sa prehnanej fyzickej aktivite a nosiť kompresnú podprsenku, ktorá udrží prsia na svojom mieste a zabráni ich zbytočnému pohybu, ktorý môže byť zo začiatku bolestivý.

 

Aký bude výsledok?

 

zmensenie prs operacne
Zmenšenie pŕs spojené s korekciou pŕs

 

Prsia budú viditeľne menšie hneď po zákroku, no finálny stav dosiahnu až po niekoľkých mesiacoch.  Musia totiž trošku poklesnúť a zaujať ten správny tvar. Toto zmenšenie prsníkov samozrejme nezostáva  bez jaziev. Tieto vedú okolo prsného dvorca, kolmo k podprsnej ryhe a často i okolo nej.

 

Jazvy sa časom zacelia tak, že sú takmer neviditeľné. Kolmá jazva sa môže časom mierne roztiahnuť, ale nie je to nič, čo by si nezakryla vhodnou podprsenkou. Zo začiatku môžu byť bradavky a aj prsia ako také necitlivé, no postupom času sa do nich cit vráti.

 

Ak ešte nemáš deti, ale v budúcnosti to plánuješ, mala by si s týmto typom operácie radšej počkať. Môže sa totiž stať, že po zákroku už nebudeš môcť dojčiť. Preto by si si mala toto rozhodnutie veľmi dobre premyslieť.

 

Čo sa týka ceny, zmenšenie pŕs nepatrí medzi najlacnejšie záležitosti. Rátaj so sumou okolo 1500 eur.

 

Ako opticky zmenšiť prsia?

 

Aj spôsob obliekania vie urobiť zázraky a ak vieš, čo si obliecť a ako to spolu nakombinovať, máš vyhrané.

 

 • Dobre padnúca podprsenka (či bikini), ktorá ti dobre sedí je výbornou voľbou, ktorá skrotí aj veľké a mohutné prsia. Preto si daj vždy záležať na tom, aby si si vybrala tú správnu veľkosť

 

 • Tmavé farby topov – ak chceš odpútať pozornosť od veľkého poprsia, stav na tmavšie farby hornej časti oblečenia, ktoré môžeš kombinovať s veselším spodným dielom

 

 • Tričká lemujúce prsia, voľnejšie na bruchu – voľné a padavé materiály, ktoré použiješ ti zjednotia celú hornú časť a prsia nebudú také nápadné

 

 • Svetre a kabáty, ktoré sú spredu otvorené a voľne splývajú popri tele – tento módny trik tiež pôsobí optické zmenšenie pŕs

 

 • Bez výrazných náhrdelníkov – hoci sa ti páči bižutéria, určite sa nenechaj nahovoriť na výrazné kúsky. Tieto len zbytočne pútajú pozornosť na partie, ktoré chceš ukryť

 

 • Horizontálne prúžky určite NIE – tieto vzory rozširujú a aj veľkým prsiam dodávajú ešte väčší objem

 

 • Správne držanie tela – prsia sa ním nezmenšia, ale vyzerajú pevnejšie a príťažlivejšie

 

Nezabudni!

Prsia rastú aj s pribúdajúcimi rokmi, no postupne sa mení aj ich tvar. Rovnako sa prsia zväčšujú i počas tehotenstva a dojčenia či v dôsledku užívania hormonálnej antikoncepcie. Ak máš teda problém s tým, že sú tvoje prsia priveľké, snáď ti týchto zopár rád pomôže dosiahnuť zmenšenie pŕs.

 

2 thoughts to “Na zmenšenie pŕs pod nôž alebo do fitka? Tieto rady ti môžu zmeniť život.”

Pridaj komentár