plasticka operacia prs, skuska implantatov

Plastická operácia pŕs: ako vyzerá priebeh od prvej konzultácie až k novým prsiam

Je pre teba plastická operácia pŕs lákadlo? Vygooglila si si preto niekoľko stránok kliník v tvojom okolí. Všetky sú veľmi pekné, obsahujú veľa informácií, fotky chirurgov, či fotky pred a po. Na stránke väčšinou nájdeš cenník a niektoré z nich obsahujú aj diskusné fóra. Avšak, plastická operácia pŕs nie je o tom, ako pekne pôsobí webová stránka kliniky. Ako sa teda správne rozhodnúť a nemíňať čas a peniaze na zdĺhavý prieskum?

Tento článok ti ponúkne typy, ako nenaletieť marketingu a vybrať si kliniku, ktorá spĺňa tvoje očakávania. Plastická operácia pŕs nie je len o jednoďňovom zákroku a týždni dovolenky. Pozri si, čo ťa očakáva. Ak budeš mať jasno v tom, čo všetko treba zvládnuť, nebudeš sa cítiť stratená a plastickej operácie sa nebudeš báť…alebo aspoň o trošku menej. Do toho! 😊

 

Prvý kontakt s klinikou – objednanie sa na konzultáciu

 

Pri výbere kliniky sa väčšina žien rozhoduje podľa ich geografickej blízkosti či dobrej povesti a odporúčaní známych. Svoje určite zohrá informatívnosť webstránky a cena zákroku.

V súčasnej elektronickej dobe by mala byť každá klinika ľahko nájditeľná na internete. Jej kvalitné spracovanie nie je len vizitkou dobrého grafického dizajnéra, ale aj vizitkou kliniky a jej vôľou poskytnúť záujemkyniam čo najviac informácii.

Čo si treba všímať? – kde klinika sídli, ako dlho pôsobí na trhu, ktorí chirurgovia pracujú na klinike, aké ceny a typy implantátov klinika ponúka. Ak nájdeš mená chirurgov, ešte pred kontaktovaním kliniky si ich v krátkosti prever. Zadaj ich meno do prehliadača a prečítaj si, či boli ostnatné pacientky spokojné s jeho jednaním a profesionálnou stránkou.

Plastická operácia pŕs na klinikách
Plastická operácia pŕs pôsobí na stránke kliník ako z filmového plátna. Realita je niekedy, bohužiaľ, úplne iná.

Pri užšom výbere si vyhľadaj diskusie a recenzie o klinikách, ktoré ťa zaujali. Každá klinika na svojej stránke vystupuje ako príjemná lukratívna inštitúcia. Ženy, ktoré majú s danými klinikami reálne skúsenosti ti radi poradia na rôznych fórach. A keďže im nejde o zisk, opíšu ti nielen pozitíva, ale aj prípadné nedostatky kliniky. Ak máš možnosť, pýtaj sa aj na kontkrétnych chirurgov a ako sa iným ženám s nimi pracovalo.

Pri výbere kliniky si nevyberaj len najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie. Daj šancu aj takým klinikám, ktoré sú vzdialenejšie od tvojho bydliska. Na konzultáciu sa môžeš odviezť vlakom. Ak sa ti klinika zapáči, vyriešenie logistiky pôjde jednoduchšie. Maj na pamäti, že na jednu cestu z nemocnice určite rieš odvoz autom. Vlak alebo autobus je deň po operácii maximálne nevhodný.

Na konci tohto bodu by si mala mať vybratých 2 až 5 kliník, na ktorých sa vykonáva plastická operácia pŕs. Niektoré kliniky ponúkajú možnosť objednania sa cez kontaktný formulár alebo cez email. Prinúť sa však zatelefonovať na každú kliniku.

 

Pri telefonáte s klinikou si všímaj maličkosti

 

Pred telefonátom si – najlepšie písomne –  priprav otázky, ktoré sa chceš opýtať. Okrem obsahu odpovedí si však všímaj ochotu osoby na druhej strane linky. V kvalitnej klinike by ti mala na základné otázky vedieť odpovedať aj recepčná. Ak je linka obsadená, vtedy keď voláš, klinika by sa ti mala spätne ozvať. To sú kvality serióznej kliniky: orientovanosť na zákazníka a kvalitný personál: od recepčnej po chirurga.

Počas prvého telefonátu si ozrejmi nasledovné otázky. Vezmi si k telefónu papier a pero a zapisuj si. Keď dovoláš, určite oceníš, že si odpovede môžeš ešte raz prečítať. O to viac v prípade, ak kontaktuješ niekoľko kliník. Takto budeš aj po piatom telefonáte vedieť, kto ako odpovedal.

 

  1. Kedy má klinika voľné termíny na konzultáciu

Na klinike by ti mali ponúknuť niekoľko termínov. Vyber si termín v deň, keď nepracuješ, alebo termín doobeda. Najskôr si už na tomto termíne bude chirurg chcieť namerať proporcie tvojho poprsia. Budeš sa cítiť rozhodne lepšie, keď sa pred doktorom nevyzlečieš spotená po celom dni v práci.

Taktiež sa nezabudni recepčnej opýtať, ako dlho bude termín trvať. Na termín si vyhraď dostatok času a radšej sa neponáhľaj. Za konzultáciu si väčšinou zaplatíš, tak využi svoj čas a čas chirurga a opýtaj sa všetko čo ťa zaujíma. Termín väčšinou trvá od 20 minút do jednej hodiny. Ak ti klinika ponúkne napríklad hodinu, využi tento čas a pýtaj sa, pýtaj sa, pýtaj sa. 🙂

 

  1. Koľko konzultácií je potrebných pred operáciou

Väčšinou predchádza plastickej operácii jedna konzultácia s chirurgom. Ak má však chirurg iný postup, je dobré vedieť to čo najskôr a naplánovať si prípadnú dovolenku v práci. Keďže sa nejedná o bežný zdravotný zákrok, klinika ti nevystaví potvrdenie o návšteve lekára.

Keď budeš presne vedieť, koľko termínov ťa čaká, vyhneš sa nepríjemným prekvapeniam niekde v strede procesu.

Plastická operácia pŕs sa dá naplánovať telefonátom
Venuj dostatok času a pozornosti telefonátu s klinikou. Ušetrí ti to čas, ktorý by si strávila na cestovanie a konzultáciu s klinikou, ktorá ti nevyhovuje.

 

  1. Aká je priemerná doba od prvej konzultácie po deň operácie

Ak máš nabitý program, alebo by si chcela mať plastiku čo najskôr, neváhaj sa na približný termín opýtať už počas prvého telefonátu. Niektoré kliniky ti vedia potvrdiť, že všetky operácie pŕs sa uskutočňujú do jedného mesiaca. Ale neber to ako samozrejmosť. Na niektorých chirurgov je až ročná čakacia doba.

Pri plánovaní termínu operácie nezabudni, že približne 2 týždne po operácii musíš dodržať kľudový režim. Ak sa chystáš na dovolenku, koncert alebo ťa čaká dôležitá udalosť, plastická operácia pŕs by mala byť vykonaná minimálne tri týždne pred dňom D. Nespoliehaj sa, že všetko prebehne dokonalo a ty už po dvoch týždňoch budeš úplne fit. Na operáciu reaguje každá žena inak a pri uzdravovacom procese ti stres navyše nepomôže.

 

  1. Koľko stojí konzultácia a čo ťa na nej čaká

Nie každá konzultácia je zadarmo. Preto je vhodné vybrať si len 2-3 kliniky, ktoré ti najviac vyhovujú. Opýtaj sa, koľko konzultácia stojí, prípadne, či sa dá platiť kartou alebo v hotovosti. Pri strese z prvej konzultácie ti pomôže, keď budeš mať všetko ostatné správne naplánované.

Megaprsia tabletky obsahujú fytoestrogény, ktoré podporujú prirodzené zväčšenie pŕs.

Priebeh konzultácie pozostáva z komunikácie s chirurgom, kladení mu otázok, dohodnutí sa na termíne operácie a veľkosti implantátov. Niektorí chirurgovia ti dajú vyskúšať si špeciálnu podprsenku s rôznymi veľkosťami pŕs, alebo ti ich 3D namodelujú cez počítačový softvér.

Každý chirurg však má vlastný postup, a preto sa počas prvého telefonátu pokojne opýtaj, čo môžeš od prvej konzultácie očakávať.

 

  1. S ktorým chirurgom sa stretneš

Väčšina kliník zamestnáva niekoľko chirurgov. Aj keď má klinika dobré meno, nie všetci chirurgovia ti budú vyhovovať. Tvoja plastická operácia pŕs je v rukách chirurga, a preto tomuto bodu venuj dostatok pozornosti. Uprednosti chirurga s dlhoročnou praxou, pozitívnymi referenciami a kvalitami, ktoré sú ti najdôležitejšie.

 

Konzultácia na klinike s chirurgom – ako prebieha?

 

Plastická operácia začína konzultáciou
Každý chirurg konzultáciu vedie iným spôsobom. Vyber si ten, ktorý ti najviac vyhovuje.

 

Konzultácia sa spravidla uskutočňuje na klinike a trvá od 30 minút do jednej hodiny. Chirurg ti počas konzultácie vysvetlí, ako prebieha plastická operácia pŕs, čo zahŕňa predoperačné vyšetrenie, vysvetlí ti riziká operácie a opíše ti,  ako prebieha rekonvalescencia po operácii. Ak si niečomu neporozumela, nehanbi sa opýtať. Je dôležité, aby ti boli jasné všetky fakty.

Doktor si s tebou zároveň prejde tvoj zdravotný stav, či si už absolvovala nejakú operáciu, či si rodila a či máš nejaké zdravotné problémy. Doktora predovšetkým zaujíma nadváha pacientky, či je fajčiarka a či používa hormonálnu antikoncepciu. Toto sú tri rizikové faktory úspešnej operácie.

Pri vysokej nadváhe ti doktor môže odporučiť schudnúť pár kíl, ak fajčíš alebo berieš antikoncepciu, musíš prestať minimálne mesiac pred operáciou. Plastická operácia pŕs sa vykonáva v celkovej anestéze, ktorá si vyžaduje výborný zdravotný stav pacientky.

 

Čo si môžeš pripraviť na konzultáciu?

 

Ak aj ty patríš k ženám, ktoré sa najlepšie cítia pripravené, je pár vecí,  ktoré môžeš urobiť ešte pred plastickou operáciou. Ako som spomenula vyššie, doktor sa ťa bude pýtať na rodinnú anamnézu. Uisti sa, že poznáš ochorenia tvojich príbuzných, prípade výskyt ich chorôb v minulosti.

Chirurg by ti mal počas konzultácie dať dostatočný priestor na tvoje otázky. Na konzultáciu si  pokojne prines zoznam otázok, ktoré sa chceš opýtať. Môžeš sa tak v pokoji pripraviť a nestane sa, že sa v strese zabudneš opýtať na polovicu vecí. Pri rozhovore dbaj na to, aby si dostala postačujúcu odpoveď na každú otázku a mala jasnú predstavu o procese tvojej plastickej operácie pŕs.

 

Na prvej konzultácii ťa bude chirurg merať

 

Ak nie je dohodnuté inak, konzultácia slúži aj na zmeranie poprsia a dohodnete sa na type prsných implantátov. Doktora budú zaujímať tvoje očakávania. Preto investuj dostatok času na premyslenie si, aké prsia chceš. Pomôže, ak zohľadníš veľkosť a typ implantátu (anatomický, guľatý). S ostatným ti chirurg pomôže.

Chirurg si následne zmeria obvod tvojho hrudníka, vzdialenosti bradaviek, rozmery prsných svalov či elasticitu pokožky. Na základe týchto meraní ti dá odporučenie na veľkosť a typ implantátu a spôsob rezu. Plastická operácia pŕs patrí do estetickej medicíny, riadi sa však striktnými pravidlami. Preto sa môže stať, že ti chirurg nebude môcť splniť všetky priania.

Megaprsia tabletky obsahujú fytoestrogény, ktoré podporujú prirodzené zväčšenie pŕs.

Ak si s radou doktora nespokojná, môžeš sa objednať na konzultáciu v inej klinike. Každý chirurg má iné skúsenosti a vybavenie, preto sa s rovnakou otázkou môžeš obrátiť na niekoľko chirurgov. Ale ak ti svoju odpoveď racionálne odvôvodnia, maj otvorenú myseľ. Rukami im prešli desiatky žien a určite majú v oku, čo sa bude hodiť a ako to bude vyzerať.

Operácia pŕs jedine s presnými výpočtami
Chirurg ti počas konzultácie zmeria nielen obvod hrudníka, ale aj symetriu prsníkov, ich výšku a šírku.

Konzultácia s chirurgami nie je zadarmo. Kliniky sa tak ubezpečujú, že žena, ktorá prišla na konzultáciu má o zákrok vážny záujem. V prípade nedôvery v chirurga alebo kliniku po prvej konzultáci si nemusíš podpisovať zmluvu a dohadovať termín operácie. Spolupracuj len s niekým, s kým si si sadla.

 

 

Predoperačné vyšetrenie – koľko stojí a čo sa vyšetruje?

 

Po úspešnej konzultácii ťa pred operáciou čaká predoperačné vyšetrenie. Zahŕňa rozhovor so všeobecným lekárom alebo internistom. Ten sa opýta na tvoje alergie, závažné ochorenia, lieky, ktoré pravidelne berieš a podrobnú rodinnú anamnézu. Lekár ti odoberie krv a pošle ju na rozbor do laboratória. Nutné je taktiež vykonať EKG. Táto časť by mala byť trvať maximálne do dvoch hodín a niektoré kliniky ju robia v deň operácie.

Druhou časťou predoperačného vyšetrenia je ultrazvukové (sono) alebo mamografické vyšetrenie (mamo). Plastická operácia pŕs sa nesmie vykonať, ak prsník nie je kompetne zdravý. Toto vyšetrenie trvá niekoľko minút. Ak nie si objednaná na presný termín, môžeš si u špecialistu počkať o niečo dlhšie.

Obe časti si môžeš nechať urobiť u svojich doktorov, na vyšetrenia ťa môže objednať aj klinika. Vtedy ťa objednajú k ich partnerským lekárom. V tom prípade si za prvú časť zaplatíš do 120 eur, za druhú do 30 eur. Ceny sa však môžu výrazne líšiť, nezabudni si ceny overiť so svojím chirurgom.

 

Plastická operácia pŕs – deň D

 

Keďže sa plastická operácia pŕs vykonáva v úplnej anestéze, je potrebné, aby si pred operáciou dodrživala pokyny svojho anesteziológa. Buď sa s nín stretneš osobne, alebo dostaneš krátku písomnú príručku.

Niektorí anesteziológovia ti povedia, že máš minimálne 6 hodín pred operáciou nejesť a nepiť. Niekedy sa táto doba stanovuje jednoducho od polnoci pred operáciou. Tento bod je veľmi dôležitý, pretože inak by mohli pri operácii vzniknúť komplikácie s nestrávenými zvyškami potravy. Pri anestéze totiž mizne kašľavý reflex. Obsah žalúdka sa môže dostať do dýchacích ciest a spôsobiť dusenie.

Megaprsia tabletky obsahujú fytoestrogény, ktoré podporujú prirodzené zväčšenie pŕs.

Taktiež nezabudni brať, prípadne vysadiť lieky, ktoré pravidelne berieš tak, ako ste sa s doktorom dohodli. Ak si fajčiarka, neriskuj a dodrž včasné vysedenie cigariet pred operáciou. Fajčiari po prebratí sa z anestézii veľmi kašlú. Keďže budeš mať hruď obviazanú a budeš cítiť každý pohyb prsného svalstva, kašľanie bude veľmi bolestivé.

Keď prídeš na kliniku alebo do nemocnice, najskôr sa prezlečieš do operačného prádla. Niektoré kliniky ti neposkytnú spodné prádlo, avšak na operačnú sálu si nemôžeš vziať ani to svoje. Pred operáciou si daj dole všetky šperky, nezabudni si odlakovať nechty.

Keď si pripravená, dostaneš infúziu a lieky napríklad na žalúdok, antibiotiká a iné. Okrem toho ti donesú takzvanú náladovku, čo je tabletka na upokojenie. Na operačnú sálu pôjdeš bez stresu. NAOZAJ 🙂

 

Na operačnej sále ako prvé dostaneš anestéziu, ktorú budeš vnímať niekoľko sekúnd, a potom zaspíš. Veľa pacientiek sa prebudí po anestézii ešte na sále, ale máloktorá si na to pamätá.

Plastická operácia pŕs je relatívne krátky operačný zákrok, ale aby bol výsledok čo najúspešnejší, vyžaduje si to nielen výbornú prácu lekárov, ale aj tvoj proaktívny prístup. Okrem prípravy pred operáciou by si sa mala dostatočne pripraviť aj na dni po operácii.

Tak budeš vchádzať na operačku s vedomím, že si pre to urobila maximum. Držím palce.

4 thoughts to “Plastická operácia pŕs: ako vyzerá priebeh od prvej konzultácie až k novým prsiam”

Pridaj komentár