Prirodzené zväčšenie pŕs: účinné domáce recepty

Prirodzené zväčšenie pŕs je prijateľné riešenie pre každú ženu, ktorá sníva o väčších prsiach s minimálnym rizikom. Každá z nás si k plnšiemu výstrihu vie dopomôcť inak. Možno sa s časových dôvodov, zdravotných rizík alebo finančnej náročnosti rozhoduješ vyskúšať prirodzene zväčšiť svoje prsia.

Preto si prečítaj tento článok. Nájdeš tu domáce recepty a tento článok ťa taktiež zorientuje v názvoch byliniek. Zozbierala som konkrétne recepty na ich prípravu a dávkovanie. Ako sa dá docieliť prirodzené zväčšenie pŕs pomocou stravy?

Tak ako je strava overenou cestou pre schudnutie, zdravú pokožku, lesklé vlasy, tak to platí aj v prípade zvačšenia pŕs. Niektoré rastliny majú dokázaný pozitívny účinok na objem pŕs. Preto sa používajú v krémoch a tabletkách na podporu ich rastu. Rastliny s pozitívnym účinkom na rast poprsia je možné konzumovať, ale aj užiť ich lokálne v podaní tabletiek, či krémov.

Účinky sa líšia, nakoľko u niektorých žien môžu byť malé prsia dedičné. Naopak, u niektorých žien to je spôsobené nízkou hladinou estrogénov v tele. Za vylučovanie estrogénov v tele počas puberty sú zodpovedné vaječníky.

Rast poprsia však nekončí pubertou! Mnoho žien pociťuje zväčšenie objemu pŕs počas menštruácie, tehotenstva či menopauzy, kedy sa hladina estrogénov v tele mení.

K zmene hladiny hormónov v tele prispievajú aj exogénne faktory ako je konzumácia či lokálny styk s fytoestrogénmi. Niektoré ženy však dokumentujú zväčšenie pŕs o 2 košíčkové veľkosti v priebehu 4 mesiacov. Pravidelne však konzumovali potraviny bohaté na fytoestrogény uvedené aj v tomto článku.

Prsia by sa po ukončení nemali vrátiť do pôvodnej podoby, avšak pravidelné pitie čaju aj po dobe uplynutia 4 mesiacov zaručí, že sa objem prsníkov nezmenší.

 

Fenikel – tvorba hormónu podobného estrogénu

 

Práve semená tejto rastliny obsahujú prírodné rastlinné hormóny. Tie stimulujú rozvoj prsných tkanív a zabezpečujú prirodzené zväčšenie pŕs. Celý proces prebieha pomocou prirodzených hormónov, ktoré napodobňujú estrogén. Estrogén je zodpovedný za rast tkaniva pŕs. Ak je ho v tele nedostatok, rast prsníkov sa zastaví. Fenikel je výbornou pomockou pre dojčiace ženy, keďže zvyšuje produkciu mlieka matky.

V dávnej minulosti bol fenikel využívaný na potlačenie hladu. Je teda účinný pri boji proti nadbytočným kilám, čo ocení asi každá žena. Okrem toho sa fenikel využíva ako dezinfekcia, má totiž protizápalové účinky. Žuvanie fenikelu navyše zlepšuje dýchanie. Je obľúbenou ingedienciou hlavne v talianskej kuchyni. Taktiež sa pridáva do rôznych kozmetických a farmaceutických prípravkov.

Prirodzené zväčšenie pŕs s feniklovými semiačkami
Fenikel pochádza z rodiny Umbelliferae. Fenikel rastie vo väčšine európskych krajín a pôvodom pochádza zo stredomorskej oblasti. Je jedným z najpopulárnejších rastlín pre prirodzené zväčšenie pŕs.

Fenikel pochádza z rodiny Umbelliferae. Fenikel rastie vo väčšine európskych krajín a pôvodom pochádza zo stredomorskej oblasti. Je jedným z najpopulárnejších rastlín pre prirodzené zväčšenie pŕs.

 

Fenikel pochádza z rodiny Umbelliferae. Dosahuje výšku 2,1 metra. Kvety fenikla sú žlté, sú podobné inej rastlinke – kôpru. Fenikel rastie vo väčšine európskych krajín a pôvodom pochádza zo stredomorskej oblasti.

 

Príprava feniklového krému na prirodzené zväčšenie pŕs

Budeš potrebovať:

  • lyžicu tresčej pečene
  • 2 lyžice fenikeloých semiačok

Obe ingrediencie zmiešame spolu na panvici. Semienka pražíme na panvici do červena a následne odstavíme olej z variča a necháme vychladnúť. Olej sa používa na masáž poprsia. Masíruj si prsia približne 5 – 10 minút, nechaj olej na prsiach pôsobiť 30 minút a na záver ho zmy vlažnou vodou. Účinnosť dosiahneš, ak prsia budeš s olejom masírovať 2 krát denne po dobu minimálne jedného mesiaca.

 

Príprava feniklového čaju na zväčšenie pŕs

Budeš potrebovať:

  • čajová lyžička semien feniklu
  • štipka kardamómu
  • 1 šálka vriacej vody

Na prípravu takéhoto čaju stačí zaliať jednu čajovú lyžičku feniklu so štipkou kardamónu horúcou vodou. Čaj nechaj postáť 10 minút. Ak si zyvknutá piť čaj nasladko, môžeš ho dochutiť medom. Čaj sa odporúča piť denne po dobu minimálne jedného mesiaca. Pre prirodzené zväčšenie pŕs je optimálne piť čaj aspoň 2 mesiace.

Na čo si dávať pozor:

Keďže má fenikel hormonálne účinky, nesmie sa užívať, ak sa v minulosti vyskytli hormonálne závislé nádory. Fenikel by mohol podporiť ich obnovenie. Pozor si dávaj aj pri užívaní antibiotík. Žiaľ, fenikel môže znižovať účinky antibiotík  ciprofloxacin. V prípade, že si si nie celkom istá, poraď sa so svojím lekárom.

 

Fenikel je účinný len v kombinácii s masážami

 

Masáž je pre prirodzené zväčšenie pŕs veľmi účinná pomôcka. Uvoľňovanie hormónov do pŕs je zabezpečené prietokom krvi do pŕs. Pomocou masáže zabezpečíš výmenu dôležitých látok nevyhnutných pre rast pŕs.

Existujú rôzne typy na masáže. Od krúživého pohybu v smere hodinových ručičiek až do dôkladného postupu podľa starého taoického cvičenia. Vyber si masáž, ktorá ti najviac vyhovuje. Je dôležité, aby si sa ty cítila dobre a zvykla si si masírovať prsia pravidelne. Masáž by si mala vykonávať až po dobu 20 – 30 minút denne. Počas masáže môžeš použiť krém na zväčšenie poprsia.

Príklad: Najlepšie začneš trením dlaní o seba až kým nie sú horúce. Priložíš ruky na prsia a pravý prsník masíruješ kruhovými pohybmi doprava, ľavý prsník doľava. Tvorba jedného kruhu by mala trvať 2 sekundy.

 

Červená ďatelina pre prirodzené zväčšenie pŕs

 

Červená ďatelina patrí medzi bylinky s estrogénnym účinkom. Čím viac estrogénov má žena v tele prirodzene, tým väčšími prsiami disponuje. Na prirodzené zväčšenie pŕs je potrebné hladinu estrogénov navýšiť. Červená ďatelina obsahuje 4 typy fytoestrogénov, genisteín, biochanín – A, formononetín a dazeín. Táto látka sa v tele napája na estrogény a tým podporuje prirodzené zväčšenie pŕs.

Červená ďatelina rastie v letných mesiacoch. Účinné sú práve fialové alebo ružové kvety z tejto rastliny. Červená ďatelina rastie v Európe, Severnej Amerike a nájdete ju aj v Ázii. Táto rastlina je veľmi častou ingredienciou v prípravkoch pre zväčšenie prsníkov. Avšak využíva sa aj v boji proti rakovine a jej pravidelnou konzumáciou dochádza k celkovému zlepšeniu zdravia.

 

Prirodzené zväčšenie pŕs vďaka červenej ďateline
Červená ďatelina je známa pod latinským menom Trifolium pratense z rodiny Fabaceace. Rastie do výšky 30 centimetrov.

Príprava čaju z červenej ďateliny

Budeš potrebovať:

  • dve čajové lyžičky ďatelinových kvetov (zväčša vysušených)
  • šálku vriacej vody

Takýto čaj môžeš nechať luhovať pol hodinu, a piť ho 2 až 3 krát denne. Pre účinnosť sa odporúča konzumácia čaju po dobu 2 mesiacov a dlhšie. Na obzvláštnenie chute pridajte citron a sladiť sa odporúča domácim medom. Čaj je možné piť horúci ale aj nachladno.

Okrem prirodzeného zväčšenia pŕs má červená ďatelina pozitívny vplyv na zníženie záťaže organizmu spôsobeného predmenštruačným symtómom a taktiež spevňuje prsné tkanivo. Čaj ťa navyše obohatí o vápnik, chróm, horčík, draslík a vitamin C. Dokonca bojuje proti vzniku rakoviny endometria – rakoviny maternice.

Na čo si dávať pozor: Červenú ďatelinu nájdeš ako ingredienciu v mnohých kozmetických prípravkoch a krémoch či tabletách na prirodzené zväčšenie pŕs. Nezabudni si však overiť kvalitu týchto dodávateľov, pretože použitie lístkov a stoniek z ďateliny nemá na zväčšenie poprsia žiaden účinok. V prípade, že túto informáciu nevieš nájsť, skús zavolať na zákaznícku podporu. Kvalitný producent by ti mal vedieť túto informáciu bezproblémov poskytnúť.

 

Senovka Grécka pre prirodzené zväčšenie pŕs

 

Senovka Grécka je veľmi populárna medzi bylinkami s obsahom fytoestrogénov. Obsahuje diosgenín, tigogenín, gitogenín a yamogenín.  Tieto látky sú zodpovedné za stimuláciu rastu prsníkov, rozšíreniu prsného tkaniva a ich spevnenie. Senovku grécku je možné používať v podobe krému ale aj bylinných kapsúl.

 

senovka grécka pre prirodzené zväčšenie pŕs
Senovka Grécka pochádza z Indie a stredomorskej oblasti. Semená tejto rastliny majú široké uplatnenie v medicíne. Vyrovnáva hladinu cukru v krvi, tlmí nepriaznivé účinky menopauzy a pms a zvyšuje libido.

 

Príprava krému na prirodzené zväčšenie pŕs

Budeš potrebovať:

  • štvrtinu šálky prášku senovky gréckej
  • liter vody

Ingrediencie miešame až pokým nevytvoríme pastu. Tú vmasírujeme na prsia kruhovým pohybom okolo bradaviek a necháme ju vstrebávať 10 minút. Krúživým pohybom zvýšime krvný obeh v prsníkoch. Po desiatich minútach opláchneme pastu teplou vodou. Pre dosiahnutie účinku sa odporúča opakovať proces 2 krát denne.

Pre viditeľné výsledky zotrvaj v rituáli niekoľko týždňov, neprekračuj však viac ako 6 mesiacov. Ak sa aj napriek dlhodobému užívaniu neobjavia požadované výsledky, malé košíčky nemajú pôvod v nízkej hladine estrogénov v tele.

 

Saw palmetto – plody trpazlíčej palmičky

 

Táto exoticky znejúca raslina sa v medicíne využíva na zlepšenie chuti na sex u žien a u mužskej potencie. Ako jedna z mála rastlín nevykazuje ani v dlhšej dobe užívania žiadne vedľajšie účinky. Túto palmičku nájdeš vo forme čaju, krémov, ale aj tabliet na orálne podanie.

Saw palmetto má spomedzi rastlín na prirodzené zväčšenie pŕs najrýchlejšie účinky, pričom výsledky sa objavia v prvých 2 mesiacoch. Keďže nie sú nebezpečné vznikom vedľajších účinkov, môže byť pravidelne konzumované aj rok.

Saw palmetto ako prostriedok pre prirodzené zväčšenie pŕs
Saw palmetto (Serenoa repens) je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky a oblastí Karibiku.

Saw palmetto (Serenoa repens) je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky a oblastí Karibiku. Najskôr ňou kŕmili zvieratá, pričom u nich dosiahovali väčšiu robustnosť. Mayovia používali bobule do liekov a aj na liečbu ochorení pŕs u žien. Až neskôr sa rastlina etablovala ako pomocník pre zväčšenie pŕs. Estrogénne sú práve plody – bobule tejto rastliny. 

 

— poznámka autorky: ak sa ti nechce riešiť dávkovanie a vyberať bylinky, môžeš si vybrať z niektorých produktov na Slovenskom trhu, ktoré bylinky namixovali za teba. Odporúčam len produkty, s ktorými som bola v kontakte buď sama alebo cez známe. Recenzie na produkty nájdeš v kategórii Moje recenzie.

 

[socialpoll id=“2527607″]

Gratis Report enthüllt:

Fytoestrogény sú malý zázrak z prírody. Prečo by si ich mala čím skôr začať užívať?

Jetzt Trading-News erhalten und zusätzlich GRATIS E-Book herunterladen: