spevnenie pŕs

Spevnenie pŕs po bábätku: ODMIETAM mať ovisnuté prsia

Ako na spevnenie pŕs? Som mladá, moja pokožka je pružná, som v skvelej kondičke, ale hanbím sa vyzliecť sa pred partnerom.

Mnoho ľudí tvrdí, že problém máš len v hlave a treba sa s tým zmieriť. Zostať prirodzenou za každú cenu? Jasné, ale neubíjaj sa, ak si so svojimi prsiami dlhodobo nespokojná.

Síce názov článku hovorí o ovisnutí pŕs po bábätku, príčin je však nespočetne viac. Prsia strácajú pevnosť po strate hmotnosti, menopauze, ochoreniach ako je rakovina či tuberkulóza. Za nepevné prsia môže dokonca dlhodobé nosenie nesprávneho čísla podprsenky! Fajčenie a extenzívne pitie alkoholu už ani nemusím spomínať, všakže? 😊

Tak čo sa dá robiť v prípade, že tie prsia už nie sú to čo bývali? I keď sa ti zdá, že všetky riešenia sú zdĺhavé a ani nevieš či ozaj fungujú, určite to nevzdávaj. Skoro každá žena vekom alebo po bábätku bojuje presne s rovnakým problémom ako ty.

 

1. Kocky ľadu na prsia

 

spevnenie pŕs vďaka ľadu
Kocky ľadu pravidelne aplikované na pokožku ju spružnia a masáž prsia prekrví.

 

Vezmi si dve kocky ľadu a každý deň si s nimi minútu masíruj prsia. Potom sa môžeš, samozrejme, utrieť, nasaď si pasujúcu podprsenku a ľahni si na 30 minút.

V čom je ten trik? Chlad priaznivo pôsobí na spevnenie pŕs. Pomocou takejto masáže sa ti prsia prekrvnia a spevnia. Jasné, že táto metóda asi nepomôže pri výraznom ovisnutí, ale tým aká je jednoduchá som ju do zoznamu zaradila.

 

2. Cvičením na spevnenie pŕs

 

Cvičiť cvičiť cvičiť. Asi v každom návode na zlepšenie čohokoľvek telesného sa spomína cvičenie. Tak je tomu aj v tomto prípade. Cvičenie má, skutočne, veľmi veľký vplyv na pevnosť pŕs.

Aké cviky sú najúčinnejšie? Okrem toho, že cvičenie vo všeobecnosti má množstvo pozitívnych účinkov, určite by si sa mala zamerať na prsné svalstvo. Cvičenie nemusíš preháňať, hlavne sa sústreď na to, aby si cviky vykonávala správne.

Tie najlepšie cviky na spevnenie pŕs nájdeš vo forme youtube videí, ku ktorým sa dostaneš, keď klikneš na nasledujúce názvy cvikov.

Push- ups 
Chest press 
Dumbell flies 

Okrem týchto jednotlivých cvikov si k pevným prsiam môžeš výrazne pomôcť plávaním či jogou.

 

3. Maska na prsia

 

krém na spevnenie pŕs
Používame krém proti vráskam, kondicionér, krém na opaľovanie a krém na spevnenie pŕs sa nám nezdá byť dobrý nápad? – Omyl!

 

Vlastnoručne vyrobená maska na vlasy, na tvár, na ruky, unavené oči… každá z nás rada kombinuje prírodné ingrediencie, ktoré majú pozitívny účinok na naše telo aj pri lokálnej aplikácii. Čo použiť na prsia?

Recept pozostáva z dvoch ingrediencií. Z vaječného žĺtka a z uhorky. Uhorka tónuje našu pleť a dodáva jej hydratáciu. Vaječné žĺtko obsahuje proteín a vitamíny, ktoré podporujú pružnosť pokožky.

Vlož uhorky do mixéra a rozmixuj ju na kašičku. Pridaj jedno vaječné žĺtko a lyžicu kvalitného masla. Takto vytvorenú mastičku aplikuj na prsia a nechaj odstáť 30 minút. Po tridsiatich minútach si môžeš masku zmyť ideálne studenou vodou. Takúto mastičku si vyrob raz do týždňa.

Pokožka tvojich pŕs sa ti po pár mesiacoch určite poďakuje. Ak ti príde mixovanie mastičky časovo náročné, samozrejme si môžeš prípravok na spevnenie prś zakúpiť.

 

Vajíčko sa dá využiť celé

 

V mastičke sa síce mieša s uhorkou žĺtko, bielko vyhadzovať nemusíš. Rozšľahaj bielko do peny a na tridsať minút ho natri na prsia. Bielko je bohaté na bielkoviny a obsahuje látky, ktoré prirodzene spevňujú pokožku.

Je to síce celkom mazľavý a lepkavý biznis, ale ak to pojmeš ako ďalšiu skrášľovaciu procedúru, určite si na tento rituál rýchlo zvykneš. Takáto procedúra na spevnenie pŕs raz do týždňa môže zlepšiť kvalitu tvojho poprsia.

 

4. Olejček na prsia

 

Čo tak olejček na prsia len z jednej ingrediencie? Aj to ide! Spevnenie pŕs dosiahneš aj vďaka olivovému oleju. Ten obsahuje nasýtene tuky, ktoré zbavia tvoju pokožku toxínov a prsia budú aj vďaka takejto drobnosti vyzerať o niečo lepšie. Olivový olej ťa ochráni aj pred slnečným žiarením, spomaľuje starnutie pokožky a udrží ju vyživenú po dlhší čas.

Antioxidanty obsiahnuté v olivovom oleji majú síce účinok na spevnenie pŕs, ber však na vedomie, že olivový olej obsahuje len 1,5% antioxidantov, a tak musíš olivový olej používať pravidelne, najdlhšie dlhodobo.

 

olivový olej na spevnenie pŕs
Olivový olej je zdroj antioxidantov a nasýtených tukov.

 

Ako postupovať? Olivový olej si nalej do dlaní a zohrej ho trením dlaní o seba. Olivový olej následne vmasíruješ na prsia krúživým pohybom. Masáš pŕs by mala trvať asi 15 minút, tak ak ti to príde príliš dlho, využi partnera, prípadne si spestri masáž pozeraním seriálu.

Masáž pŕs posilňuje pektorálne svaly a podporuje elasticitu pokožky. Pri masáži si dávaj pozor, aby si prsia neťahala smerom nadol, a tak vždy začni od spodku a postupuj smerom k tvári. Takúto masáž by si si mala dopriať dokonca 4 až 5 krát do týždňa, avšak určite je vždy lepšie aspoň niečo ako nič, a tak sa pokús urobiť si olejčekový rituál vždy, keď si spomenieš a budeš mať čas.

 

5. Fenikel na rast, ale aj spevnenie pŕs

 

Fenikel je čo sa pŕs týka tzv. super potravina. Okrem fytoestrogénov, ktoré podporujú rast pŕs totiž obsahuje aj antioxidanty, ktoré spevňujú pokožku.

Zmiešaj tretinu šálky feniklu s vodou a vytvor kašovitú masu. Čím viac nadrobno je fenikel posekaný/podrvený, tým lepšiu hmotu budeš môcť vytvoriť.

Takúto kašičku aplikuj na prsia a po 5 minútach ju zmy teplou vodou. Ak však nechceš zväčšovať objem pŕs, využi na spevnenie pŕs radšej ingrediencie bez fytoestrogénových účinkov.

 

6. Pasujúca podprsenka spomaľuje proces ochabovania

 

podprsenka drží prsia pokope
Nosenie správnej veľkosti podprsenky má pozitívny vplyv na tvoj chrbát, prsia a krvný obeh.

 

Vieš o tom, že až 70% žien nosí nesprávnu veľkosť podprsenky? Nie je to o tom, že musíš nosiť nevkusné „babičkine“ podprsenky na to, aby si predišla ovísaniu pŕs. Vyberaj si však veľkosti a strihy, ktoré tvojim prsiam neuškodia. Pre pevné prsia môžeš nosiť športovú podprsenku aj mimo športových aktivít, dokonca aj počas spánku.

Ak ti vadí kostica, vyber si podprsenky, ktoré sú bez kostice, ale sú natoľko pevné, že ti prsia nebudú „skákať“. Ak si športový typ, zvoľ športovú podprsenku na denné nosenie. Výborne zapasuje do tvojich outfitov a tvoje prsia budú v bezpečí a pohodlí.

Chodiť naostro? Ak máš väčšie prsia a nechceš zbytočne urýchlovať proces ochabnutia, siahni po podprsenke. Ak chceš, aby tvoje prsia vyzerali v lete prirodzene a nechceš sa potiť pod vypchávkami, dopraj si bralette podprsenku s kosticou. Podoprí tvoje prsia, ale materiál je prievzdušný a pod tričkom vytvorí krásny prirodzený tvar pŕs.

 

7. Zväčšenie pŕs

 

Implantáty, zväčšenie objemu pŕs tabletkami alebo krémami, či zväčšenie pŕs vlastným tukom, všetky možnosti vyplnia tvoje prsia a pokožka sa krásne natiahne. Že sú tvoje prsia už tak ochabnuté, že im nepomôže ani plastika? Máš, pravdu, bežná plastická operácia ti na spevnenie pŕs v tomto prípade nepomôže.

Na Slovensku ako aj v Česku je veľmi časté kombinovať operáciu zväčšenia pŕs s modeláciou prsníkov. Ak si so svojou veľkosťou spokojná, môžeš si dať na klinike len vymodelovať prsia. Taká modelácia dokáže prsia vydvihnúť, viac či menej zmeniť ich tvar a dokonca tvar a postavenie bradaviek.

Aj keď väčšie prsia sú snom skoro každej ženy, väčšina si dáva urobiť prsia až po bábätku. Naplnenie objemu pŕs je však možné aj bez skalpelu. Aj keď na tabletky či krémy ako prostriedok k prsiam Pamely Anderson určite neveríš, štúdie dokazujú, že fytoestrogény naozaj zväčšujú objem pŕs. Možno nie o jedno číslo, ale každá zmena k lepšiemu je vítaná, no nie?

 

8. Maličkosti, ktoré taktiež dopomôžu

 

Ak nechceš mať ovisnuté poprsie alebo svoju situáciu ešte zhoršiť, mala by si sa vyhnúť spaniu na bruchu. To sa pod váhou tvojho tela na celú noc spľasne a tvoja pokožka sa zbytočne naťahuje.

Pravidelný pitný režim pokožku dostatočne hydratuje, čo by malo dopomôcť k spomaleniu starnutia pokožky. Ak máš často suchú pokožku, používaj hydratačný krém na dekolt a celé poprsie. Môžeš taktiež využívať prípravky na spevnenie pŕs, vyberaj si však kvalitné produkty na základe zloženia.

Vyhni sa jo-jo efektu. Ak budeš celé roky chudnúť a priberať, pokožka na tvojích prsiach sa zníženému objemu pŕs a následne nárastu objemu nebude stíhať prispôsobovať. Ak chceš schudnúť a máš problém s pevnosťou pŕs, chudni pomalšie a pravidelne cvič prsné svalstvo.