veľké prsia a celebrity

Cornerstone

Veľké prsia zostávajú módnym doplnkom, ale aj balzamom pre dušu!

 

Zatiaľ čo mužská nahota symbolizovala mužskú silu a excelenciu, ženská nahota sa začala objavovať v sochárstve až v 4. storočí pred naším letopočtom. Grécka Afrodita z Knidos, známa aj ako Venus Pudica je jednou z prvých odhalených žien. Typickým pokusom zakrytia genitálií je umelecké umiestnenie ruky. Jej nie tak celkom veľké prsia však zostávajú odhalené.

 

velke prsia v socharstve
Odhalené ženy v umení? Odhalené genitálie boli tabu.

Jednoprsé Amazonky boli zámerne skonštruované, aby pôsobili hrozivo. Amazonky boli navyše známe tým, že mali údajne len jeden prsník. Naznačuje tak aj grécke spojenie slov: „a“ – bez a „mazos“ – prsník. Podľa legiend si totižto amazonky odsekávali prsníky, aby mohli lepšie strieľať zo šípov.

Od vtedy boli vo svete dobré prsia a zlé prsia, materské a bojovnícke prsia. Avšak v západnej kultúre to boli väčšinou tie materské. Hlavne počas renesancie dominovali obrazy dojčiacej Madonny.

Časom sa však stali nahé prsia symbolom rebélie. História Británie vysvetľuje, že cudné šatstvo ženy bolo dôkazom jej lojality a prejavom úcty voči jej manželovi a otcovi. Tí boli majiteľmi majetku – teda ženy. V súčasnosti je verejná nahota hornej časti ženského tela považovaná ako ilegálna dokonca v niektorých štátoch USA a je, samozrejme, tabu vo väčšine európskych krajín.

 

Plastická operácia slávi polstoročie, je druhou najobľúbenejšou estetickou operáciou

 

Je tomu už vyše 55 rokov od prvej plastickej operácie vôbec. Prvou ženou, ktorá podstúpila operáciu pŕs sa stala Timmie Jean Lindsey, vtedy matka 6 detí! Operovalo sa v Texase a Timmie po dvoch hodinách operácia prešla z veľkosti B na C.

 

Timmie Jean Lindsey
Timmie Jean Lindsey vtedy a teraz.

 

Timmie zväčšenie pŕs vôbec neplánovala! Do nemocnice si prišla dať odstrániť tetovanie na prsiach. Vtedy jej doktori ponúkli, či by sa chcela stať dobrovoľníčkou na prvú plastickú operáciu pŕs. Prehovorili ju za takej podmienky, že jej popri prsiach vykonali aj operáciu uší. Nakoľko odstávajúce uši ju zaťažovali oveľa viac.

Táto prvá úspešná plastická operácia pŕs vôbec so sebou strhla lavínu záujemkýň o zväčšenie pŕs. Plastická operácia síce nevyčarovala Timmie veľmi veľké prsia, implantáty prsia podvihli a Timmie sa tešila veľkému záujmu opačného pohlavia. V tom čase bol svet pobláznený z bábik Barbie, časopisom Playboy a krásnou postavou Marylin Monroe. Po Timmie sa teda veľmi rýchlo sformovali rady nadšených zákazníčok.

 

Prvá úspešná plastika pŕs zmenila históriu

 

Od prvej úspešnej plastiky pŕs z roku 1962 sú veľké prsia snom čím ďalej väčšieho počtu žien. Zväčšenie pŕs prezentovali hlavne gogo tanečnice, neskôr masovo celebrity v Hollywoode. Veľké prsia sa na isté obdobie stali symbolom ženskej krásy a sexuality. Celebrity ako Pamela Anderson, Katie Price či Victoria Beckham taktiež podľahli tlaku verejnosti a plný dekolt sa stal nepísaným pravidlom červeného koberca.

Posledné roky trend veľkých silikónových pŕs však stagnuje. Každoročne ubúda počet žien, ktoré volia plastickú operáciu a pribúdajú tie, ktoré si implantáty nechávajú zmenšiť, alebo dokonca vybrať. Ošiaľ za silikónovými prsiami nahradil trend implantátov v pozadí, na čele s „ambasádorkami“ Beyoncé a Kim Kardashian.

Zväčšenie pŕs zohráva svoju dôležitú úlohu dodnes. Aj keď už „netrhá“ so sebou masy tak ako pred pár desiatkami rokov. Snaha o prirodzene vyzerajúce zväčšenie pŕs naberá nový význam. Taktiež pojem veľké prsia už neoznačuje len košíčky D a vyššie, ženy s veľkosťou C sa rady radia k skupine žien s väčším poprsím.

 

Kult veľkých pŕs v súčastnosti

 

Veľké prsia si na desiatky rokov vybojovali označenie prestýž, módny doplnok a symbol atraktivity. Augumentácia je aj v súčastnosti druhou najobľúbenejšou operáciou estetickej medicíny, hneď po liposukcii.

Vo svete, samozrejme, vedie USA. Nasledujúci graf zahŕňa 10 krajín, ktoré v roku 2016 (Južná Kórea za rok 2015) dokumentovali najvyšší počet kozmetických zákrokov vrátane plastických operácií. Prvú desiatku krajín uzatvára Nemecko, ktoré spolu s Talianskom vykonalo vyše 1,5 milióna estetických zákrokov počas jedného roka!

 

tuzba po velkych prsiach vo svete
Počet kozmetických zákrokov vo svete 2016

 

 

Veľmi prekvapivo, v roku 2016 viedlo s plastickými operáciami Grécko! Nasledujúci graf ukazuje počet plastických operácií v prepočte na 100 tisíc obyvateľov. V svetovej 5 sa (ne)slávne nachádza aj Belgicko a Taliansko. Vyzerá to tak, že Európa naozaj obľubuje plastiky.

 

plastiky na 100 000 obyvatelov
V plastických operáciách na obyvateľa vedie Grécko!

 

 

Veľké prsia s plastickou operáciou na Slovensku

 

V súčasnosti sa plastická operácia vykonáva vo veľkej miere aj na Slovensku. Na Slovensku sa, žiaľ, štatistiky ohľadne plastických operácií nevedú. Na túto tému je na Slovensku vo všeobecnosti prístupných len veľmi málo informácií.

Ak si si nie istá, či je pre teba plastická operácia pŕs správnym riešením, prečítaj si o faktoroch, ktoré ti pomôžu rozhodnúť sa. Ak sa ju rozhodneš podstúpiť, zisti si, ako vyzerá priebeh plastickej operácie pŕs od prvej konzultácie až po operáciu.

veľké prsia celebrít
Plastická operácia pomohla mnohým celebritám k dokonalému telu.

V živote celebrít nájdeme niekoľko dám, ktoré sa k plastike pŕs priznali, dokonca sa ňou pýšia. Medzi prvými to bola Dara Rolins, Veronika a Daniela Nízlové či prednedávnom aj Nela Pocisková.

Ako každá žena, ktorá ide na plastiku som sa aj ja snažila zistiť čo najviac informácií ešte pred prvou konzultáciou. Netušila som, na čo sa mám pýtať, na čo si treba dávať pozor, a ktoré možnosti sú k dispozícii. Komplexné zhrnutie o silikónových implantátoch a implantátoch s fyziologickým roztokom, o rezoch, či jazvách po plastike prś (plastika pŕs) som spracovala v spolupráci s mojím chirurgom a odbornou literatúrou.

Z vlastnej skúsenosti som taktiež zhrnula moje zážitky po augumentácii . Detailne som opísala rekonvalescenciu, kedy som nastúpila do práce a môj nový život s implantátmi.

Nie je pravda, že ženy podstupujúce plastiku uprednostňujú krásu nad zdravím. Aj pre nás je dôležitá bezpečnosť a minimalizácia rizík v súvislosti s vkladaním silikónových implantátov. Samy dokážeme ovplyvniť úspech plastickej operácie dostatočnou prípravou, správnym výberom chirurga a správnym životným štýlom.

 

Veľké prsia prirodzeným zväčšením pŕs?

 

Zväčšenie pŕs prirodzenou cestou, a teda bez chirurgického zákroku sa stalo veľmi silným alternatívnym prúdom k augumentácii. Túžba žien dosiahnuť veľké prsia bez zdravotných rizík spojených s plastickou operáciou narastá.

Paralelne k prvému trenu sa v posledných rokoch pripája trend odstraňovania silikónov. Ženy, ktoré kedysi podstúpili plastiku si masovo nechávajú odstraňovať silikón z tela. Toto rozhodnutie ide ruka v ruke s populárnym fitness životným štýlom a celebritným trendom, ktorý úplne ignoruje ženské prsia. Ženy už nepotrebujú mať obrovské prsia, skôr túžia po prirodzene pôsobiacej, zdravej figúre.

V súčasnosti je medicína každým rokom pokročilejšia a každoročne prebieha viac a viac štúdií, ktoré sa venujú možnostiam zväčšenia pŕs. Tak ako sa rastlinné exakty využívajú v iných, medicínsky overených liečivách, zvyšuje sa snaha o získanie certifikátov pre kozmetické produkty na zväčšenie pŕs.

 

Fytoestrogény ako alternatíva pre veľké prsia

 

veľké prsia s fytoestrogénmi
Sú fytoestrogény nedoceneným pokladom pre ľudské telo?

 

Kozmetické produkty využívajú výťažky z rastlín, ktoré v sebe obsahujú fytoestrogény . Fytoestrogény sú štruktúrou podobné ženskému hormónu estrogénu, a preto majú na ženské telo veľmi podobný účinok.

Kým v živote ženy je estrogén a progesterón nevyhnutný pre rast prsného tkaniva už počas puberty, fytoestrogény by mali naštartovať rast pŕs aj po puberte. Z teórie odborníkov totiž vychádza, že ak žena nemá dostatok vlastných hormónov, je možné jej dodať hormóny pomocou rastlinných extraktov a podporiť tak rast pŕs v ktoromkoľvek veku. Pravidelným prísunom fytoestrogénov sa hladina estrogénu v tele zvýši, čo povedie k deleniu buniek v oblasti prsného tkaniva. Okrem toho majú fytoestrogény, tak ako estrogény priaznivý účinok na našu pleť a vlasy.

Na tejto báze fungujú takmer všetky tabletky a krémy na zväčšenie pŕs. Ženy si môžu zvoliť medzi vopred namiešanými a nadávkovanými kozmetickými prípravkami a vlastnoručne vytvorenými čajmi či krémami, na ktoré je na internete dostatok receptov .

Na Slovenskom trhu je k dispozícii niekoľko veľmi známych a mnoho menej známych tabletiek na zväčšenie pŕs. Je dôležité zistiť si čo najviac o zložení produktov a spoľahlivosti firmy, ktorá produkty predáva.

Sama som vypracovala recenzie na megaprsia a superprsia, po konzultácii s reálnymi osobami. Prinášam subjektívny pohľad na používanie prípravkov, konkrétne namerané výsledky a zoznam pozitív a negatív z vlastnej skúsenosti.

 

Získaj e-knihu ZADARMO

Získaj e-knihu o Fytoestrogénoch a ich benefitoch, ktoré by si mala vyskúšať aj ty. Knihu získaš úplne ZADARMO!
Tvoj e-mail
Bez spamu. Emailová adresa nebude nikde zverejňovaná.