umelé prsia odstránenie

Ženy si hromadne dávajú odstraňovať umelé prsia. Čoho sa obávajú?

Tisíce žien vo svete sa lúčia s implantátmi, ktoré milovali. A tento trend láka čoraz viac žien nechať si vyoperovať umelé prsia. Prečo si ženy nechávajú vybrať silikóny, kvôli ktorým išli predtým dobrovoľne pod nôž? Trend, ktorý nás učí uprednosťňovať zdravie a milovať svoje telo také aké je, alebo len ďalší ošiaľ „zo západu“?

Okrem úplného odstránenia Kapsulárna kontraktúra sa nájde veľké zastúpenie žien, ktoré si umelé prsia chcú ponechať, chirurga však navštevujú s cieľom dať si implantáty zmenšiť. Dokonca ženy v šoubiznise, fitnesky či fotomodelky pri augumentácii volia menšie implantáty a stačia im prirodzenejšie vyzerajúce C-čka.

 

Aké veľkosti boli populárne kedysi a čo láka ženy po celom svete minimalizovať obvod svojho hrudníka?

 

Nové milénium prinieslo honbu na umelé prsia

 

umele prsia Pamely Anderson

 

Umelé prsia boli populárne aj v minulosti, posledné desaťročia sa však implantáty vyvinuli natoľko, že plastická operácia je všeobecne považovaná za bezpečný zákrok. Medzi rokmi 2000 a 2006 sa rekordne zvýšil počet žien, ktoré šli na plastiku pŕs. Zákroky sa zvýšili až o 55%. Mnoho žien bolo v ošiale po postave Pamely Anderson či Carmen Electra. Tak sa stala plastická operácia pŕs najsilnejším konkurentom liposukcie.

 

V tom čase sa rozšírila „káblovka“ a taktiež porno na internete a spoločnosť prijala veľké poprsie ako najdôležitejšie kritérium celebritnej krásy. Ženy vo svete ako aj na Slovensku sa predbiehali vo veľkosti implantátov a počte plastických operácií.

 

Asi žiadna žena však nečakala, že toto rozhodnutie časom oľutuje alebo bude nútená si dať implantáty vybrať.

 

Po 15 rokoch silikónu k prirodzenej kráse

 

Po pár rokoch silikónového boomu sa ženám omrzeli veľké nemotorné prsia. Taktiež, silikóny nie sú doživotná záležitosť. Čím dlhšie ich žena má, tým pravdepodobnejšie je, že si ich bude musieť dať vymeniť. Preto sa ženy po 1 až dvoch operáciách veľmi ľahko unavia z pravidelných zákrokov a obmedzení, ktoré po operácii nastávajú.

 

Druhým faktorom, ktoré odrádza ženy zotrvať so silikónovými prsiami je práve bolesť chrbta a ramien. Mnohé ženy preskočili pomocou silikónov dve – tri veľkosti, pričom ich telo nebolo na náhly nárast váhy pripravené.

Megaprsia tabletky obsahujú fytoestrogény, ktoré podporujú prirodzené zväčšenie pŕs.

 

Čím väčšie umelé prsia žena má, tým sú z hrudníka vysunutejšie a výraznejšie menia ťažisko v tele. Tým dostáva chrbtica zabrať, aby vyvážila telo pri stoji alebo sedení. Ak sa žena začne hrbiť, pre chrbticu je to ešte horšie.

 

Je taktiež jedno aké veľké prsia žena má, 10 až 25% implantátov (silikónových alebo s fyziologickým roztokom) sa po 10 rokoch poškodia. Kapsulárna kontraktúra je taktiež veľkým strašiakom každej ženy so silikónovými implantátmi. Tá totižto spôsobuje stvrdnutie implantátov, bolesť a deformáciu prsníkov. Umiestnenie implantátov pod prsný sval síce minimalizuje toto riziko, v prípade kontraktúry je vždy potrebná dodatočná operácia.

 

Umelé prsia nie sú celoživotná záležitosť. Dodatočné operácie taktiež nie sú zadarmo. Utratiť niekoľko tisíc eur každých 10 rokov je poriadny záväzok. Žeby si ženy pár desaťročí po ošiale uvedomili, že prvú augumentáciu nasleduje hromada rizík, operácií a obmedzení? Sú tieto obmedzenia natoľko závažné, že ženy odrádza od silikónového vylepšenia?

 

Umelé prsia sme nahradili vyšportovaným telom

 

 

umelé prsia a cvičenie
Niektoré cviky sú s mohutnými prsiami prakticky nemožné!

 

Vysoké percento žien, ktoré podľahlo tlaku verejnosti alebo blízkych v súčasnosti hľadá cestu späť k prirodzenému vzhľadu. Trend fitness životného štýlu taktiež obmedzujú veľké implantáty. Umelé prsia taktiež odporujú prirodzenej vyšportovanej kráse. Kto by už len chcel cvičiť 3 krát do týždňa vo fitku s pár kilami na hrudi navyše?

 

Byť fit sa stalo novým symbolom krásy. Hollywoodske hviezdy si nechávajú vybrať implantáty a chvália sa novým prirodzeným vzhľadom. Do magazínov sa znovu dostávajú ženy s menším poprsím, ktoré propagujú bikini a spodné prádlo. Bujný dekolt nepredáva tak ako kedysi…

 

Navyše, fitness vlna pochytila asi všetkých. 3 krát do týždňa vo fitku, cardio, joga, jumping, TRX, pilates…stačí si vybrať. Nielen muži, ale tisíce žien podľahli čaru tréningu a dokonca ich berú ako spôsob stretnúť sa s priateľkami či nájsť si nových známych.

 

Robiť kliky, skákať cez švihadlo alebo si zabehnúť 10 km je s veľmi veľkými implantátmi dosť problémové. Umelé prsia síce „neskáču“ ako prirodzene veľké prsia, sú však ťažké a nedajú sa stlačiť tak ako prirodzené. Pri bežných pohyboch vo fitku, tanečnom parkete či dokonca v posteli to môže byť celkom frustrujúce.

 

Ženy môžu cítiť tlak, prípadne bolesť chrbta alebo sa im tieto dennodenné činnosti ani nepodarí vykonať. Bežná žena si cení komfort pri dennodenných aktivitách viac ako extravagantný sexy vzhľad.

 

Priebeh a riziká operácie na odstránenie silikónov

 

 

umelé prsia sa odstraňujú v anestézii
Umelé prsia sa odstraňujú v celkovej anestézii

 

Zákrok väčšinou prebehne do hodiny a vykonáva sa v celkovej anestézii. Implantáty sa zväčša vyberajú cez rovnaký rez ako pri augmentácii. Ak sa do kapsuly, ktorá sa vytvorila po augmentácii nevkladá nový implantát, voľnému miestu bude chvíľu trvať, kým sa úplne „zapečatí“ – uzavrie a spľasne. Ak žena po výbere implantátov nosí kompresnú podprsenku, bude proces hojenia rýchlejší a tiež sa zníži riziko, že sa do prázdneho miesta dostanú tekutiny.

 

Ako každá operácia, aj operácia na odstránenie implantátov nesie isté riziká. Kým umelé prsia vyplnili pokožku na prsiach, po zákroku môžu prsia ovisnúť a zvráskavieť. Navyše, znovu rozrezané už zahojené rany môžu nepekne zvráskavieť. Po výbere implantátov hrozí, že žena stratí čiastočne alebo úplne cit v bradavkách.

Megaprsia tabletky obsahujú fytoestrogény, ktoré podporujú prirodzené zväčšenie pŕs.

 

Keďže je to operácia ako každá iná, aj tu hrozí infekcia, komplikácie s anestéziou a zaťaženie organizmu. To, že bola augmentácia úspešná a prebehla bez komplikácií nezaručí, že pri odstránení implantátov žiadne komplikácie nenastanú.

 

Rekonvalescencia po tejto operácii je spravidla jednoduchšia ako po augmentácii. Ak je s odstránením silikónov spojené aj modelovanie, vtedy môžu byť prsia na pocit napnuté a ťažké aj po niekoľkých týždňoch. Do práce je možné vrátiť sa po 5 dňoch od operácie. Ak je príčinou výberu implantátov kontraktúra alebo ruptúra, rekonvalescencia trvá dlhšie.

 

Problémy po výbere implantátov

 

umelé prsia sa vyoperujú
Šok nastáva aj po vybratí implantátov. Na novo-staré telo si treba zvykať nanovo.

Po operácii na výber silikónov však skoro žiadna žena nevyzerá úžasne. Prsia vyzerajú spľasnuto a ukazujú viac vrások ako umelé prsia. To aj v prípade, ak pri vybratí impantátov chirurg prsia aj vymodeluje.

Niektoré ženy, ktoré majú prirodzene drobné prsia a mali v sebe umelé prsia väčšej veľkosti môžu mať problém s tvarom pŕs a bradaviek po ich výbere. Niekedy môže byť nedostatkom tkaniva bradavka vpadnutá do prsníka, alebo ovísať na koži. Po operácii môže žena, žiaľ, stratiť cit v bradavkách až do nasledujúcich 6 mesiacov.

 

Aj keď je mnoho žien presvedčených, že si chcú prinavrátiť svoje prirodzené prsia, po operácii možno zmenia názor. Aj keď je na túto tému veľmi málo dostupnej dokumentácie a výskumu, ženy môžu cítiť smútok až depresiu. A to aj v prípade, ak si mysleli, že odstránenie silikónov je pre nich tá správna voľba.

 

Ťažké obdobie prichádza aj pri trápnych pohľadoch kolegov a známych, pri nemiestnych poznámkach na „spľasnutú“ hruď  ženy alebo v partnerskom živote. Výberom silikónov začína celý pooperačný proces odznova. Len naopak. Ženy si musia nakúpiť nové spodné prádlo a oblečenie. Ak predtým boli zvyknuté na krásne podprsenky rôznych tvarov, s menšími prsiami sa musia znovu skamarátiť s push-upkami či kompromismi pri výstrihoch.

 

Znižujú umelé prsia sebavedomie?

 

Väčšina žien sa však po vybratí implantátov cíti sebavedomejšie. Sebavedomie sa v bikinách dokonca zvyšuje. Mnoho žien malo pocit, že ľudia vidia, že majú implantáty. Umelé prsia im taktiež vytvárali neprirodzný tvar tela a pre mnohé bol ich dekolt príliš extravagantný.

Megaprsia tabletky obsahujú fytoestrogény, ktoré podporujú prirodzené zväčšenie pŕs.

 

Ženy s implantátmi taktiež opisujú rozpaky pri rozhovoroch so  svojimi deťmi. Nechcú byť pre ne vzorom kúpenej krásy. Chcú byť pre svoje deti vzorom a naučiť ich akceptovať svoje prirodzené telo. Mamkine umelé prsia by však vo výchove vyznievali viac ako pokrytecky.

 

Aj keď môže byť toto rozhodnutie náročné s ohľadom na sexuálny život, takmer všetky ženy našli podporu v partnerovi a naspäť získali stratené sebavedomie.

 

 

Premýšľaš nad vybratím silikónov? O celom procese si zisti čo najviac! A ak máš záujem o prirodzený vzhľad a prírodné spevnenie pŕs po takejto operácii, mrkni do kategórie prirodzené zväčšenie pŕs.

 

 

5 thoughts to “Ženy si hromadne dávajú odstraňovať umelé prsia. Čoho sa obávajú?”

Pridaj komentár