Účinné zväčšenie pŕs: spoznaj prelomové metódy

Zväčšenie pŕs je želaním mnohých žien a je uskutočniteľné jednoduchšie ako sa domnievaš. Ak práve čítaš tento článok, zaujíma ťa, čo všetko môžeš vyskúšať, aby si sa dostala k efektu väčších pŕs. Ženy si so zväčšením pŕs často spájajú len plastickú operáciu. Nie je však plastika ako plastika, a taktiež, možnosti zväčšenia pŕs plastickou operáciou nekončia.

Existuje niekoľko spôsobov ako dosiahnuť objemnejšie košíčky a o niektorých som sama počula až pri detailnom skúmaní. V článku nájdeš zoradené možnosti podľa popularity, takže tie najnovšie alebo na Slovensku neznáme metódy nájdeš na konci.

 

Tabletky a krémy na zväčšenie pŕs

 

Tabletky a krémy sú najčastejším spôsobom zväčšenia pŕs. Každá žena radšej siahne po tomto spôsobe ako si zaplatiť drahú a riskantnejšiu plastickú operáciu. Na internete sa už roky vedie diskusia, či a do akej miery je táto metóda úspešná.

 

megaprsia tabletky
Tabletky Megaprsia sú jediné, ktoré som odskúšala a môžem ich s čistým svedomím odporúčať ďalej.

 

Zdravotníctvo ročne skáče míľovými krokmi dopredu a ty sa pýtaš, prečo už nevymyslia nejakú mastičku alebo zázračnú pilulku, ktorá mi do 24 hodín zväčší prsia. Určite si si všimla rôzne články o tom ako vedci odhlalili liek na dlhovekosť, proti rakovine a všetky možné choroby. A stále tieto lieky nie sú v lekárni.

Pred tým ako sa oddáme konšpiračným teóriám, musím ťa sklamať. Farmaceutický priemysel nechce klamať ľudí a brať im peniaze. Oveľa logickejším vysvetlením je to, že kým je produkt uvedený na trh, musí sa zabezpečiť jeho zdravotná nezávadnosť a vykonať mnoho testov a pokusov, kým sa podukt dostane na trh.

Žiaľ, nezávislé testy na tabletky či krémy na zväčšenie pŕs sa vôbec nedajú vyhľadať. Buď si ich dajú robiť firmy samy (čo nemá vysokú výpovednú hodnotu, všakže) alebo kde tu nájdeme údajnú „citáciu“ výskumu, ktorý si však nevieme vygoogliť.

Nespokojné klientky tvrdia, že tabletky alebo krémy na zväčšenie pŕs nefungujú. Pravda je taká, že žiadna dostatočne dôveryhodná štúdia nepotvrdila a ani nevyvrátila túto hypotézu. Ak sa pýtaš, prečo sú „nepotvrdené“ tabletky na trhu, ide o to, že tieto tabletky spadajú do kategórie „kozmetika“ a nie „farmaceutický priemysel“.

zväčšenie pŕs tabletkami a krémami
Tabletky a krémy sú veľmi diskutovanou témou. Žiaľ, nie každý produkt je na zväčšenie pŕs naozaj účinný.

Rozdiel medzi tabletkami a krémami je v tom, že tabletky sú na vnútorné použitie a okrem zväčšenia pŕs sľubujú aj zoštíhlenie, či zlepšenie pleti. Krémy sú určené len na lokálnu aplikáciu a teda pôsobia len na prsia. Priamy kontakt s prsiami je veľkou výhodou, a preto sa odporúča kombinovať obidva spôsoby paralelne. Tento spôsob, žiaľ, nezväčší každej žene veľkosť pŕs o jedno až dve čísla (niektorým údajne áno). V porovnaní s plastikou je však lacný a určite sa oplatí vyskúšať ho.

 

— Osobná poznámka autorky: sama som vyskúšala tabletky na prsia a o rok na to som šla na plastiku. Prečítaj si moju recenziu na megaprsia a recenziu na superprsia.

 

Plastická operácia

 

Každý pozná pojem plastická operácia pŕs, ale nie každý vie, že existuje niekoľko typov plastických operácií. Plastická operácia je v očiach väčšiny klasické zväčšenie pŕs. Niektoré ženy však potrebujú viac ako len zväčšenie pŕs. Myslím tým, že niektoré ženy by svoje prsia rady spevnili alebo zmenili tvar či polohu ich bradaviek.

plastický chirurg pre väčšie prsia
Nie je plastika ako plastika. Zisti si, čo všetko je možné operačne upraviť.

 

Možno ti to príde zvláštne, ale po deťoch alebo v určitom veku je to celkom časté prianie. V súčastnosti je plastická chirurgia veľmi pokročilá disciplína a dokáže pracovať so skoro každým typom pŕs.

 

Augmentácia

 

Pod pojmom augmentácia rozumieme „klasické“ zvačšenie pŕs. Do pŕs sa vkladá implantát rôznej veľkosti, ktorý vytvorí väčší objem pŕs. V Európe je majoritne používaný silikón, ale napríklad v USA sa používa aj fyziologický roztok.

Zákrok prebieha na operačnej sále v celkovej anestézii. Operácia trvá do dvoch hodín a vyžaduje si minimálne týždenný kľudový režim strávený v domácom prostredí. Výhodou plastickej operácie je, že si môžeš „nadiktovať“ aké veľké prsia chceš mať, aký tvar preferuješ a kade bude viesť rez. Samozrejme, chirurg ťa usmerní, hlavne v prípade ak je tvoja požiadavka limitovaná tvojím zdravotným stavom.

O plastickej operácii sa dá rozprávať veľmi dlho, keďže má veľa zástancov ako aj kritikov. Plastická operácia je náročná finančne ako aj časovo. A napokon, nie každá žena je dostatočne zdravá na výkon tohto zákroku. Augmentácia však ako jediná ponúka okamžité a výrazné zväčšenie pŕs.

 

Mastopexia

 

Nie je to operácia zameraná na zväčšenie pŕs, avšak počas zákroku ide práve o modeláciu prsníkov. Niektoré ženy majú svoje prirodzené prsia buď asymetrické, alebo sa im nepáči vzhľad a poloha ich bradaviek.

Na mammoplastiku idú aj ženy, ktoré stratili pružnosť pŕs kojením alebo staršie dámy, ktoré majú problém s ovisnutejším poprsím. Po plastike túžia aj ženy, ktorým sa prsia vyťahali cvičením alebo hormonálnymi zmenami.

Všetky tieto prípady sú pomerne časté a je úplne v poriadku, keď si žena ku spokojnosti a zvýšenému sebavedomiu takto dopomôže. Zmierenie sa s poprsím naozaj nie je vždy tým správnym riešením. Ženy len potláčajú svoju frustráciu a nie sú k sebe úprimné. Operácia pŕs, samozrejme, nie je liek na zlomené srdce alebo kariérny neúspech. Dokáže však zvýšiť sebavedomie ženy a skvalitniť jej (nielen sexuálny) život.

Vďaka mastopexii sa opäť páčia sami sebe a sú sebavedomejšie a šťastnejšie. Mastopexia teda mení tvar pŕs, avšak nezasahuje do objemu. Operácia prebieha v celkovej anestézii a trvá približne 2 hodiny. Mastopexia je taktiež plastická operácia, a taktiež si vyžaduje kľudový režim a dokonca nosenie pooperačnej podprsenky.

 

Autoaugmentácia

 

Pri autoaugmentácii dochádza k zväčšeniu pŕs kmeňovými bunkami získanými z vlastného tuku z inej časti tela. Zväčšenie pŕs vlastným tukom je na Slovensku stále populárnejší.

Pri tomto spôsobe sa odstraňujú riziká spojené s implantátom. Rizikami je jeho poškodenie, kapsulárna kontraktúra alebo deformácia silikónu. Výhodou autoaugmentácie je aj, že po operácii zostávaju menšie jazvičky ako po klasickej plastike. Pri zväčšení pŕs vlastným tukom navyše zoštíhliš jednu partiu tela a odsatý tuk sa ti aplikuje do pŕs.

Výsledok nie je tak výrazný, ako sa dá dosiahnuť s implantátmi. Prsia sa dajú zväčšiť len o jednu veľkosť. S autoaugmentáciou je taktiež možné vyrovnať nerovnosti dvoch prsníkov. Operácia trvá dve až dve a pol hodiny. Nevýhodou je, že ak časom schudneš, tuk z pŕs sa ti môže vytratiť. Výsledok teda nie je presne časovo limitovaný.

Zväčšenie pŕs autoaugmentáciou je vhodné hlavne pre ženy s malými prsiami a ženy, ktoré majú dostatok tuku na iných častiach tela. Plus, počas zákroku sa nie všetky tukové bunky ujmú. To znamená, že aj keď ti chirurg vstrektne jednu dávku, v prsníku reálne zostane napríklad len 40%. Preto sa autoaugmentácia vykonáva po častiach. Ani lekár totiž nevie garantovať, o koľko ti bude schopný zväčšiť poprsie.

 

Antikoncepcia

 

Antikoncepcia obsahuje hormóny estrogén a progestín. Sú však synteticky vytvorené tak, aby sa čo najviac podobali tvojím prirodzeným hormónom. Užívanie antikoncepcie ti môže pomôcť k väčším prsiam, avšak nie je to pravidlo.

Zväčšenie pŕs nie je trvalé, po niekoľkých týždňoch by sa prsia mali vrátiť do pôvodného objemu. I keď to nie je žiadnym spôsobom vedecky potvrdené (aspoň ja som nenašla žiadnu štúdiu explicitne  potvrdzujúcu túto hypotézu), niektoré ženy tvrdia, že antikoncepcia im prsia zväčšila natrvalo.

Pozor, hormonálnu antikoncepciu musíš pred plastickou operáciou vysadiť. Ak HAK nevysadíš ti hrozí riziko embólie a ďalších komplikácií v anestéze. O užívaní hormonálnej antikoncepcie sa vždy VOPRED poraď so svojím chirurgom.

 

Masáž pŕs

Prečo je masáž pŕs taká dôležitá? Masáž prekrvuje prsia. Ak je prívod krvi v prsiach dostatočný, do pŕs sa vo vyššej miere dostávajú aj hormóny podporujúce rast prsného tkaniva. Navyše, ak si prsia masíruješ krémom na zväčšenie pŕs, fytoestrogény obsiahnuté v kréme sa do pokožky lepšie vstrebú. Pravidelnou masážou sa pravdepodobnosť úspešnosti zvyšuje.

masáž pre podporu rastu pŕs
Masáž pŕs je veľmi dôležitá, ak sa snažíš prsia zväčšiť prirodzene. Masáži sa však nevyhneš ani po plastickej operácii, kedy si prsia musíš masírovať, aby ti rýchlejšie zmäkli implantáty.

 

Dokonca, pri používaní niektorých tabletiek na rast pŕs je potrebné prsia pravidelne masírovať. Masáž pŕs nesúvisí len s prirodzeným zväčšením pŕs. A ak si po plastickej operácii, tvoj chirurg ti predpíše masáž pŕs, aby sa prsia rýchlejšie zahojili a implantáty zmäkli. Niektorí chirurgovia odporúčajú masáž ako prevenciu proti kontraktúre a iným komplikáciám, ktoré môžu nastať po operácii.

Je v podstatne jedno, o aké zväčšenie pŕs sa jedná, pravidelná masáž pŕs je základ.

 

Zväčšenie kyselinou hyalurónovou

 

Tento typ zákroku je najlepší pre menšie, asymetrické alebo poklesnuté prsia. Kyselina sa do pŕs dostane ako gél injekciou. Aplikácia nastáva pod lokálnou anestéziou. Aj keď by žena počas zákroku nemala nič cítiť, väčšinou to nie je úplne bezbolestné. Je možné, že žena cíti vpichy a tlak na prsiach počas vstrekovania gélu.

Týmto spôsobom je možné zväčšiť si prsia o jednu až dve veľkosti. Je skvelé, že takto upravené prsia pôsobia na dotyk úplne prirodzene. Efekt vydrží približne rok a pol a po tomto čase sa objem zmenšuje. V našom tele sa totiž nachádza enzým, ktorý dokáže kyselinu hyalurónovú prirodzene odbúrať. Nie vždy je proces vrátenia pŕs do prirodzenej veľkosti rovnako rýchly. Závisí to aj od metabolizmu a individuálnych faktorov každej ženy.

Ak si chce žena prsia udržať, musí pravidelne chodiť na „dopichovanie“. Najväčšou výhodou tohto spôsobu je, že do práce môžeš ísť už deň po zákroku. Táto metóda sa neodporúča ženám, ktoré v blízkej dobe plánuju tehotenstvo.

 

Pumpa na zväčšenie pŕs

 

Už si počula o tomto produkte? Pumpovanie pŕs vykonávaš pomocou špeciálnej podprsenky každý deň a o 10 týždňov sa dostavia výsledky. Výhodou je, že tento spôsob nie je operačný a ani založený na hormonálnej báze.

pumpa na zvacsenie prs
Pumpa na zväčšenie pŕs má rôzne tvary a tie najlepšie vyzerajú ako spodné prádlo a je možné ich nosiť aj do školy či práce.

Princíp je celkom jednoduchý. Pumpa spúšťa zvýšený krvný obeh v prsiach. Prekrvené prsné tkanivo má tak tendenciu rásť. Rast vzniká tak, že prsné tkanivo sa pod tlakom delí a následne zdvojuje, aby zaplnilo novovytvorené medzery. Proces nie je bolestivý, vyžaduje si však trochu cviku a hlavne trpezlivosť.

Takúto podprsenku by si mala nosiť až 1 – 8 hodín denne (to sa mení od produktu, tak si pri kúpe pozri aj tieto parametre, aby si nebola prekvapená). Spoľahlivý produkt garantuje v prípade neúčinnosti vrátenie peňazí. Ak však pumpa neúčinkuje, môže za to aj nedostatok vlastného tkaniva alebo ak máš vyšší výdaj kalórií ako ich príjem. Vtedy chudneš a telo nemá dostatok potrebných látok pre stavbu prsného tkaniva.

Kvalitné pumpy nájdeš aj za 200 eur a niektoré sú dokonca schválené Správou potravín a liečiv (FDA) v Amerike. Na trhu nájdeš aj pumpičky, ktoré vyzerajú ako športová podprsenka, a tak ich môžeš nosiť aj do práce a nikto si nič nevšimne.

 

Fytoestrogény pre zväčšenie pŕs

 

Určite si už počula, že niektoré rastliny obsahujúce fytoestrogény sú hlavnou zložkou krémov a tabletiek (čítaj moju osobnú recenziu na megaprsia a superprsia) na zväčšenie pŕs. Fytoestrogény sú látky veľmi podobné ženským hormónom – estrogénom. Tieto estrogény sa starajú o to, aby sa ti zvýšila hladina ženských hormónov v tele, ktoré podporujú rast prsného tkaniva.

U niektorých žien je za malé prsia zodpovedný práve nedostatok týchto hormónov v tele. Ak telu tieto hormóny znovu dodáš, môžu ti narásť prsia. Hormóny spúšťajú rast pŕs a vplývajú na ich veľkosť (spoločne s genetickými predispozíciami).

Problematika fytoestrogénov má mnoho priaznivcov ale aj kritikov. Neexistuje žiadna evidencia, že fytoestrogény naozaj priaznivo vplývajú na rast pŕs. Avšak ani lekári sa v tejto otázke nevedia dohodnúť. Fytoestrogény môžeš, samozrejme, brať v podobe tabliet a krémov, ale môžeš vyskúšať aj vlastnoručne podomácky vyrobené krémy a čaje.

fenikelové semiačka na zväčšenie pŕs
Fenikelové semiačka sú veľmi populárnym spôsobom prirodzeného zväčšenia pŕs

Populárne fytoestrogény v rastlinách: puera mirifica, dioskórea huňatá – wild yam, senovka grécka, Saw Palmetto, fenikel, sója, červená ďatelina. Fytoestrogény však nájdeš aj v úplne bežnej strave: kôpor, jablká, cesnak, čerešne, mrkva, hrach či sladké zemiaky.

 

Ak sa ti nechce riešiť jedálniček, za dobrú cenu kúpiš aj produkty, ktoré už majú všetko namiešané a nadávkované. Môžeš vyskúšať nasledovné produkty s výborným ohodnotením (vybrala som niektoré s dobrými recenziami na ukážku, určite sa to oplatí vyskúšať):

Senovka Grécka na heureka.sk

Saw Palmetto na heureka.sk

Wild Yam na heureka.sk
Cvičenie sa v dnešnej dobe považuje za všeliek na úplne všetko. Pýtaš sa, ako si zväčšíš prsia cvičením, keď to sa skôr stará o zníženie váhy? Nie je cvičenie ako cvičenie. Kardio cvičenie zlepšuje kondičku, pozitívne vplýva na srdce a pomáha zhodiť kilá.

Cvičenie s vlastnou váhou tela ti spevní svaly, zlepší postoj a zväčší objem svalovej hmoty. Ak posilníš prsné svaly, tie sa automaticky spevnia a zväčšia. Popri tom môžeš cvičiť aj brucho, pretože pri plochom brušku budú tvoje prsia pôsobiť opticky väčšie.

Denne preto aspoň na pár minút urob sériu klikov a môžeš skúsiť tlačiť dlane o stenu v 30 sekundových intervaloch. Super cviky nájdeš na tejto stránke. Je viac – menej jedno ako, dôležité je, aby si svoje prsné svaly spevnila, a tým im dodala objem. Pravidelné cvičenie ti spevní chrbát a tvoje držanie sa zlepší.

 

Vypchávky a push-upky

 

Ak si sa nerozhodla vyskúšať žiadnu z vyššie spomenutých možností, na zväčšenie pŕs ti aspoň dočasne pomôže správna podprsenka. Vypchávky sú primárne určené ženám, ktoré chcú mať v plnší dekolt.

Ak si však chceš nielen skrášliť výstrih, ale opticky zväčšiť objem pŕs, môžeš si kúpiť o číslo väčšiu podprsenku a vložiť do nej vypchávky. Vo výstrihu síce nebudeš mať kopčeky, ale v oblečení sa tvoje prsia budú zdať väčšie, čo ti vytvorí krásnu symetrickú postavu.

Rovnako sa dajú kúpiť plavky s vypchávkami. Nebudeš si síce môcť kúpiť akýkoľvek strih spodného prádla, ale určite oceníš tento praktický a rýchly spôsob. Výhodou je, že zväčšenie je len dočasné a vždy sa môžeš vrátiť k svojím praktickejším prirodzeným prsiam.

Update: prečítaj si o MSM 🙂

5 thoughts to “Účinné zväčšenie pŕs: spoznaj prelomové metódy”

Pridaj komentár