zväčšenie pŕs vlastným tukom

Zväčšenie pŕs vlastným tukom: kompromis medzi tabletkami na zväčšenie pŕs a plastikou?

Aj ty si už niekoľko krát premýšľala, ako si instantne zväčšiť prsia, ale nemusieť ísť na operáciu? Vitaj v klube. Predtým ako som sama podstúpila plastickú operáciu pŕs som zvažovala aj zväčšenie pŕs vlastným tukom.

 

Vysvetlím ti všetky rozdiely v oboch zákrokoch, ako prebieha zväčšenie pŕs vlastným tukom a prezradím ti aj, prečo som sa dala radšej na plastickú operáciu.

 

Zväčšenie pŕs vlastným tukom je zákrok, ktorý kombinuje dva zákroky: liposukcia a augmentácia. Chirurg ti odsaje tuk buď z bruška, stehien alebo bokov a tento tuk vloží do tvojich pŕs. No, tak jednoduché to, samozrejme, nie je.

 

zväčšenie pŕs vlastným tukom
Injekčnými striekačkami ti chirurg najprv vysaje tuk, ten prečistí a striekačkami ti ho aplikuje do pŕs

 

Odsávanie tuku: Počas jedného sedenia ti chirurg odsaje 400 až 600 ml tuku. Po procedúre by mal chirurg pokožku ošetriť kolagénom, aby ti nevznikli zbytočné jazvičky.

 

Sprocesovanie tuku: Takto zozbieraný tuk sa ďalej sprocesuje a dezinfikuje.

 

Vstreknutie tuku: Tuk sa potom injekčnými striekačkami vstrekuje do tvojich pŕs. Nový tuk musí mať prístup ku krvnému obehu a musí byť esteticky vstreknutý tak, aby tvoje prsia zostali symetrické. Touto metódou ti vedia skúsení chirurgovia dokonca zmierniť asymetriu tvojich prirodzených pŕs.

 

PLUS

 • Nie je to operačný zákrok
 • Žiadne cudzie teleso v tele
 • Minimálne alebo žiadne jazvy
 • Vylepšené prsia vyzerajú prirodzenejšie a sú mäkkšie
 • Je jednoduchšie objaviť rakovinu prsníka včas pri prsiach zväčšených touto metódou ako pri silikónových prsiach
 • Je to bezpečný zákrok narozdiel od plastiky pŕs, ktorá so sebou nesie veľmi veľa plastickú operáciu
 • Krásne vybalancuje postavu. Užšie boky a väčšie prsia do pár hodín – ktorá z nás by to neprijala?

 

MÍNUS

 • Nemôžeš si dať okamžite zväčšiť prsia povedzme o dve veľkosti
 • Nie je možné dopredu nahlásiť aké veľké prsia chceš mať po jednom sedení, časť tuku sa nemusí ujať a prsia budú menšie
 • Veľkosť košíčka sa ti zmenší ak schudneš

 

Nie každá z nás môže zväčšenie pŕs vlastným tukom podstúpiť

 

zväčšenie pŕs vlastným tukom dostatok tuku
Si adeptkou na zväčšenie pŕs vlastným tukom?

 

Konzultácia s chirurgom je povinná aj pri tomto zákroku. Ženy, ktoré zo zdravotných dôvodov nemôžu podstúpiť plastickú operáciu pŕs zvažujú zväčšenie pŕs vlastným tukom. Chirurgovia však nemôžu garantovať, že každá žena je vhodnou adeptkou na tento zákrok.

Najväčšmi rozhodujú práve tieto 2 povinné otázky, a to:

 

 1. Máš dostatok tuku?

 

Takáto úsmevná podmienka je naozaj nevyhnutná. Ženy, ktoré sú drobné alebo jednoducho skinny to majú v tomto prípade náročnejšie. Buď musia pred zákrokom pribrať alebo sa im môže chirurg pokúsiť vziať tuk z rôznych častí tela. Ak ani tieto dve voľby nie sú možné, štíhle ženy si predsa len musia zvoliť inú metódu zväčšenia pŕs.

 

 1. Sú tvoje prsia až príliš pevné?

 

Ďalšie kritérium, ktoré sa v požiadavkach na čokoľvek súvisiace s krásou objavuje väčšinou opačne. V tomto prípade je však dôležité, aby mala žena dostatočne poddajné prsia, do ktorých je jednoduché pridať objem bez toho, aby si zarobila na strie. Spravidla ženy, ktoré už rodili majú zníženú pružnosť pokožky na prsiach, a preto si môžu dať výraznejšie zväčšiť poprsie.

 

Zväčšenie pŕs vlastným tukom skrášľuje, ale nerobí zázraky

 

zväčšenie pŕs vlastným tukom pred a po
Takto nejak môžu vyzerať prsia po transfere tuku

 

Žiaľ, chirurgovia odporúčajú zväčšenie pŕs o maximálne jedno číslo. Hrozí totiž, že ak by naraz vpichli priveľa tuku, telo by tento tuk absorbovalo a neujalo by sa ani minimum tuku. To znamená, že by sme celý zákrok znegovali.

 

Akokoľvek skúsený chirurg ti nedokáže zväčšiť prsia presne na mililiter. Ide o to, že pri každej aplikovanej dávke ti telo časť z tuku absorbuje. K tomu môže dôjsť hlavne v prvých troch mesiacoch. To znamená, že ak aj dostaneš 400 ml tuku, po troch mesiacoch ti možno zostane len 200 ml. Ak sa teda chceš za každú cenu dostať o dve veľkosti vyššie, budeš si musieť počkať…a zaplatiť.

 

Veľké prsia bezpečnejšie

 

Výhodou metódy zväčšenia pŕs vlastným tukom je neodškriepiteľne zdravotná stránka. Nemusíš znášať riziká spojené s anestéziou, báť sa, či tvoje telo implantáty príjme a znepokojovať sa, či sa do tvojho tela počas operácie dostala infekcia alebo nie.

 

Vlastný tuk je tá najbližšia substancia, ktorú si môžeš dať aplikovať do pŕs. Žiadna štúdia nedokázala, že by bolo zväčšenie pŕs vlastným tukom nebezpečné.

Avšak, nezabúdaj, že stále musíš podstúpiť lokálnu anestéziu, s ktorou sú spojené alergické reakcie. Keďže sa tento zákrok skladá z dvoch zákrokov, a to liposukcie a samotnej augmentácie, vyberaj si len chirurgov, ktorí majú so zväčšením pŕs vlastným tukom dostatok skúseností.

 

Cena za zväčšenie pŕs vlastným tukom

 

Čisto pre tento článok som urobila menší prieskum. A tomuto som ani sama neverila. Kým v Nitre si MUDr. Bogdán za zákrok pýta približne 1500 eur, v Poprade si u pani MUDr. Potockej Csc. Zaplatíš od 2000 eur, v Bratislave si MUDr. Fedeleš pýta približne 5000 eur!

 

Samozrejme, že ceny sú úplne rozličné. Pacientka platí za priestory, technológiu a prácu chirurga. Bezhlavá voľba lacných chirurgov (podľa prieskumu si napr. MUDr. Bakoš Phd. Z Nitry pýta len okolo 1000 euro) sa ti však nemusí vyplatiť. Vpichovanie tuku do pŕs musí byť šetrné, estetické a bezpečné. Vidíš však, že zväčšenie pŕs vlastným tukom vôbec nie je extra lacnejšie od plastickej operácie.

 

Porovnanie zväčšenia pŕs vlastným tukom a plastickej operácie

 

Poďme sa spolu pozrieť na porovnanie zväčšenia pŕs vlastným tukom a plastikou pŕs. Vybrala som zopár dôležitých kritérií. Ak si si stále vôbec nebudeš istá, prečítaj si dôvod môjho rozhodnutia ísť na plastickú operáciu. A ak stále nebudeš vedieť, čo robiť, choď za chirurgom, ktorý robí oboje procedúry a skonzultuj to priamo s ním.

 

Taaakže, niekoľko bodov, ku obom zákrokom a porovanie.

 

Výsledná veľkosť a tvar pŕs

 

Zväčšenie pŕs vlastným tukom: zväčší prsia maximálne o jednu veľkosť, nedá sa predpovedať na milimeter presne, vie vyhľadiť asymetriu pŕs. Na druhej strane však nedokáže vymodelovať príliš ovisnuté prsia (len ich vyplniť). Taktiež asymetria polohy bradaviek a tvar dvorcov nie je týmto spôsobom možné zmeniť.

Plastická operácia: väčšinou sa dá zväčšiť aj o 3 veľkosti, je možné vybrať si rôzne tvary a umiestnenia silikónov, silikóny vyplnia ovisnuté prsia a môžu upraviť asymetriu pŕs. Ak chceš mať peknú ženskú čiaročku medzi prsiami aj bez push-upky, to sa dá urobiť jedine silikónovými implantátmi. Trochu nepraktické je, že silikóny vychádzajú v limitovaných veľkostiach a rozostupy v mililitroch jednotlivých implantátov ti nemusia sedieť. A potom sa musíš rozhodnúť či si vezmeš menší alebo väčší model.

Zmena postavy a trvácnosť výsledku

 

zväčšenie pŕs vlastným tukom výsledok
Zväčšenie pŕs vlastným tukom ti nezaručí dlhodobý efekt tak ako augmentácia

 

Zväčšenie pŕs vlastným tukom: opticky ešte zväčší prsia ak sa tuk vyberá z bruška či bokov. Ak však žena schudne, je veľmi pravdepodobné, že sa zmenšia aj jej prsia. Do prvých troch mesiacov od zákroku je taktiež potrebné čakať, ako sa tukové bunky v prsiach ujmú. Neuvíta to každá žena, ale tento spôsob je priateľnejší k telu. Po rokoch sa ti tak nestane, že schudneš zopár kíl a tvoje veľké silikónové prsia vyznejú vulgárne.

Plastická operácia: je to len o prsiach. Prídeš, vložia ti silikóny, odídeš. Tvoje vlastné prsia sa počas života budú prispôsobovať tvojej telesnej váhe, silikóny však zostanú rovnako veľké. Pre niekoho výhoda, pre niekoho príliš záväzné rozhodnutie. Na tento bod si, veruže, musíš urobiť názor sama.

 

Prečo som si vybrala plastickú operáciu

 

Keďže som mala našetrených pár tisíc eur, rozhodovala som sa, akým spôsobom si dám svoje drobné prsia zväčšiť. Ponúkala sa mi preto i voľba zväčšenia pŕs vlastným tukom.

 

Keďže ja som mala vlastné prsia veľkosti A a chcela som buď plné B alebo pekné C. To je už prvý bod, kedy by mi to zväčšenie pŕs vlastným tukom nejak veľmi nepomohlo. Chcela som mať o dve čísla väčšie prsia. Čo sa týka liposukcie, tá časť by možno aj pasovala. I keď by som bola hrdá adeptka na liposukciu vnútorných stehien, som mladunká a odhodlaná si to radšej odbehať 😊

 

Ako som už spomínala v niekoľkých článkoch, mám postavu hrušky a fakt som sa nechcela ďalšie roky báť, že keď schudnem, tak mi prsia pôjdu dolu. Keď si už za to platím, chcem mať trvalý výsledok.

 

Ak máš stále pochybnosti, lebo chceš väčšie prsia, ale nechceš ísť do anestézie a rehabilitovať sa ďalšie dva týždne, vyskúšaj tabletky na rast pŕs. Osobne mojej sestre a mne pomohli, tu nájdeš osobnú rencenziu na megaprsia a superprsia. Alebo si pozri iné účinné metódy zväčšenie pŕs.

 

Odkaz autorky: ak máš skúsenosť s týmto zákrokom, napíš mi do komentára a ja sa ti ozvem – úplne anonymne tak ako to mám aj ja na tejto stránke. Chcela by som, aby aj k tomuto článku bola malá recenzia a opis zážitku. Preto neváhaj a daj mi vedieť. Napíšem ti pár otázok a za tvojich venovaných 20 minút pomôžeme všetkým čitateľkám 😊

 

Pridaj komentár